„Billie Eilish: Świat lekko zamglony” – premiera dokumentu na Apple TV+

Fani Billie Eilish z zapartym tchem odliczają dni do premiery dokumentu Apple TV+.

„Billie Eilish: Świat lekko zamglony”. Platforma streamingowa ogłosiła szereg wydarzeń specjalnych towarzyszących premierze filmu, w tym występ Billie.

Wydarzenia specjalne związane z premierą dokumentu „Billie Eilish: Świat lekko zamglony” odbędą się w nocy z 25 na 26 lutego czasu polskiego, o godz. 3:00 nad ranem.

W ramach wydarzenia organizowanego przez Apple, fani będą mogli posłuchać wywiadu z Eilish i z reżyserem dokumentu, R.J. Cutlerem. Rozmowy przeprowadzi Zane Lowe, znany dziennikarz i gospodarz programu w Apple Music.

Stream będzie dostępny przez aplikację Apple TV, Apple Music oraz kanał Billie na YouTube. Tużpo wydarzeniu, w Apple TV+ pojawi sięfilm „Billie Eilish: Świat lekko zamglony”.

Billie Eilish w ramach promocji filmu udostępniła „ilomilo” (Live From The Film – Billie Eilish: The World’s A Little Blurry). Nagranie pochodzi z koncertu zarejestrowanego 10 października 2019 w Toyota Center w Houston. Część występu będzie można obejrzeć w filmie „Billie Eilish: Świat lekko zamglony”.

„Billie Eilish: Świat lekko zamglony” to film dokumentalny przybliżający fenomen Billie Eilish. Wielokrotnie nagradzany filmowiec, R.J. Cutler, towarzyszy nastolatce w trasie, na scenie i w rodzinnym domu podczas pracy nad debiutanckim albumem „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który zmienił jej życie.

Za produkcję „Billie Eilish: Świat lekko zamglony” odpowiadają Apple Original Films, Interscope Films, The Darkroom, This Machine oraz Lighthouse Management + Media.

Billie Eilish nie tylko wielokrotnie gościła w audycji Zane’a Lowe’a w Apple Music, ale również sama prowadziła dwa programy radiowe na platformie: „Groupies Have Feelings Too” oraz „Me and Dad Radio”. W 2018 nagrała oryginalny utwór do reklamy świątecznej Apple Music. W 2019 Billie pobiła rekord streamu w dziedzinie pre-add albumu. W grudniu 2019 Eilish otrzymała najważniejsze nagrody w trakcie pierwszej ceremonii Apple Music Awards: Światowy artysta roku, Najlepszy album roku, Kompozytor roku (wraz z bratem Finneasem).

Universal Music/Zdjęcie główne: kadr z filmu/Wideo: YouTube