Branża – nowy serial o kulisach świata wielkiej finansjery

Serial Branża, którego pomysłodawcami są debiutanci Mickey Down i Konrad Kay, opowiada o grupie młodych absolwentów, którzy rywalizują o kilka etatów w znanym, międzynarodowym banku z siedzibą w Londynie. Premiera produkcji odbędzie się 10 listopada w HBO i HBO GO.

Serial Branża zabiera widzów za kulisy świata „wielkiej finansjery”, którą poznajemy z perspektywy outsiderki Harper Stern (Myha’la Herrold) – zdolnej, młodej kobiety z małego miasta w stanie Nowy Jork.

W produkcji śledzimy losy grupy absolwentów, którzy rywalizują o kilka etatów w znanym, międzynarodowym banku z siedzibą w Londynie. Wszyscy mają wielkie ambicje, chcą podbijać świat, wikłają się w przelotne romanse i nie stronią od narkotyków.

Twórcy serialu poruszają w nim także takie tematy, jak płeć, rasa, podziały klasowe i przywileje w środowisku pracy. Młodzi i zdolni kandydaci są na etapie życia, na którym krystalizuje się jeszcze ich tożsamość, a wpływ na nią ma m.in. praca w niezwykłe stresującym środowisku banku Pierpoint & Co., gdzie teoretycznie hołduje się merytokracji, ale w praktyce obowiązuje skostniała hierarchia.

Młodzi kandydaci niedawno dostali swoje dyplomy, ale ponieważ muszą spełnić bardzo wyśrubowane wymagania i oczekiwania swoich mentorów, a także całej branży, wchodzą w przypisane im role, choć jeszcze siebie dobrze nie znają.

Harper (Myha’la Herrold) przyjeżdża do Londynu z Nowego Jorku, żeby rozpocząć pracę w prestiżowym banku Pierpoint & Co. Jest gotowa zrobić wszystko, żeby pokazać się od jak najlepszej strony i udowodnić, że jest najlepszym kandydatem ze swojego rocznika.

Determinacja Harper wzrasta, kiedy okazuje się, że o posadę rywalizują z nią kandydaci z uprzywilejowanych rodzin. W zhierarchizowanym świecie banku absolwenci spoglądają z podziwem na Dyrektorów Zarządzających, obok których siedzą. Z kolei członkowie kierownictwa rzucają im spłoszone, ukradkowe spojrzenia i zastanawiają się, który z kandydatów przejmie kiedyś ich stanowisko.

https://youtu.be/8Tfi1eGw_fY

W rolach głównych w serialu Branża (Industry) występują: Myha’la Herrold (The Tattooed Heart), Marisa Abela (Cobra), Harry Lawtey (City of Tiny Lights), David Jonsson (Deep State: Tajny układ) oraz Nabhaan Rizwan (Mogul Mowgli), którzy wcielają się w role absolwentów oraz Conor MacNeill (Artemis Fowl), Freya Mavor (Kumple), Will Tudor (serial HBO Gra o tron) i Ken Leung (serial HBO W potrzebie) jako kierownictwo banku.

Twórcami i jednocześnie producentami wykonawczymi są debiutanci Mickey Down oraz Konrad Kay. Za scenariusz odpowiadają Konrad Kay, Mickey Down, Sam H. Freeman oraz Kate Verghese. Reżyserii podjęli się: Lena Dunham, Ed Lilly, Tinge Krishnan oraz Mary Nighy.

Obowiązki producentów wykonawczych pełnią również Jane Tranter, Lachlan MacKinnon, Ryan Rasmussen, David P. Davis oraz Ben Irving z ramienia BBC. Producentem współwykonawczym jest Ed Lilly, obowiązki producenta pełnił Lee Thomas. Serial jest koprodukcją HBO oraz BBC i został wyprodukowany przez spółkę Bad Wolf.

Premiera serialu HBO Branża (Industry) odbędzie się 10 listopada w HBO i HBO GO. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie od rana, premiera na antenie HBO odbędzie się wieczorem o godzinie 21:10. Serial liczy 8 odcinków.

HBO/Zdjęcie główne: HBO/Wideo: YouTube