Deezer wprowadza „Shows”. Serwis wychodzi poza muzykę

Deezer śladami konkurencji wprowadza nowy segment treści wykraczający poza muzykę. Shows to zestaw podcastów, stacji radiowych i innych treści.

Od 5 listopada użytkownikom serwisu muzycznego Deezer udostępniono funkcję Show, która agreguje nowe treści w serwisie. W Shows pojawią się podcasty, stacje radiowe oraz inne treści, nie zawsze tematycznie związane z muzyką.

Pakiet nowych treści w serwisie udostępniony został na razie tylko dla wybranych krajów jak Francja, Brazylia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Wielka Brytania, Irlandia, USA i Holandia. Shows w aplikacji pokazuje się na głównym pasku ułatwiając szybki dostęp do treści.

Podcasty czy stacje radiowe uszeregowane są w kategoriach tematycznych jak komedia, społeczeństwo, kultura, fikcja, muzyka oraz edukacja. Dodatkowo Deezer dodał nowe niszowe kategorie dla bardziej wymagających słuchaczy, takie jak samopomoc, rodzicielstwo, podcasty dla dzieci, przedsiębiorców czy tez skierowane tylko do kobiet.

Serwis stworzył również własne oryginalne podcasty takie jak w Niemczech „Rap ist Kampfsport” czy we Francji „L’Heure de Gloire” i w Brazylii „Stereo Falante”. Oprócz podcastów Deezer w nowej odsłonie oferuje stacje radiowe z całego świata.

W aplikacji odnajdziemy również funkcję podobną, którą wykorzystuje w upodobaniach muzycznych, czyli sugestie związane z tematami słuchanych podcastów. Na podstawie słuchania i preferencji proponuje swoim użytkownikom nowe tytuły i programy. Podobnie jak muzykę, użytkownicy mogą pobrać podcasty na urządzenie i odsłuchać o dowolnej porze.

Nowa funkcja Show dostępna jest dla subskrybentów premium oraz korzystających z serwisu bezpłatnie w aplikacji na systemie iOS. Niebawem pojawi się na Androidzie oraz w wydaniach desktopowych aplikacji.

Deezer/stream2me