SONY DSC

Disney Kids TV, wiadomo że dla dzieci

Disney na przestrzeni prawie 100 lat swojego istnienia, wyprodukował tyle materiałów że mógłby obdzielić nimi dzieci kilku światów, jeśliby inne istniały. Jest również przykładem jak nie stać w miejscu i podążać za rozwojem technologii a w szczególności za potrzebami współczesnych dzieci.

Na targach CES w Las Vegas zaprezentował enigmatyczny Disney Kids TV. Co wiemy o tym małym urządzeniu STB?

zdjęcie: Tom’s Guide

Jak na razie niewiele. Na pewno grupą docelową będą dzieci. Urządzenie pozwoli na oglądanie filmów, słuchanie muzyki oraz granie a wszystko to w technologi streamingu.

Urządzenie będzie działało w oparciu o system Android i zapewne pojawi się wiele gier ze sklepu Google Play a część z nich będzie preinstalowana w samym urządzeniu. Urządzenie będzie współpracowało ze specjalnym kontrolerem, jednak nie wiadomo czy będzie on w zestawie czy też w opcji zakupowej. Nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku, plotkuje się o końcu bieżącego roku oraz w jakich krajach będzie dostępny.

Jedyną pewną informacją jest cena, tylko 99$.

Poniżej krótka prezentacja STB przez redakcję IGN.

Aktualizacja 11 stycznia 2017 r.

Disney zaprzeczył, iż planuje wprowadzić na rynek jakiekolwiek urządzenie typu STB. Pokazane na CES w Las Vegas urządzenie było tylko prototypem wyprodukowanym i zaprezentowanym przez Snakebyte, z którym Dinsney prowadzi rozmowy o udzieleniu licencji na znaki towarowe. Również Snakebyte wydał oświadczenie, że prezentowany produkt nie jest od Disneya tylko ich autorskim urządzeniem, powtarzając za Disneyem iż prowadzą z nim rozmowy o nabyciu licencji do wybranych znaków towarowych.

Komuś coś się wymknęło spod kontroli.

Komentarze są wyłączone.