Margot Robbie plays Nellie LaRoy in Babylon from Paramount Pictures.

Laureat Oscara Brad Pitt i nominowana do Złotego Globu Margot Robbie w filmie Babylon

Laureat Oscara Brad Pitt i nominowana do Złotego Globu® Margot Robbie wcielają się w rolę głównych bohaterów w filmie Babylon – olśniewającej opowieści o hollywoodzkim blasku i przepychu osadzonej w latach dwudziestych XX wieku, napisanej i wyreżyserowanej przez uznanego twórcę, laureata Oscara, Damiena Chazelle.

Film opowiada o początkach Hollywood, śledząc losy ambitnej grupy postaci –supergwiazdy kina niemego (Brad Pitt), młodej gwiazdeczki (Margot Robbie), kierownika produkcji (Diego Calva), utalentowanego muzyka (Jovan Adepo) oraz uwodzicielskiej performerki (Li Jun Li).

Wszyscy oni próbują utrzymać się w szalonym filmowym świecie lat 20. i nie skończyć na marginesie branży, która właśnie robi wielki krok naprzód.

Tę ekscytującą i ekstrawagancką produkcję nominowano do aż trzech Oscarów® – za oryginalną ścieżkę dźwiękową, scenografię i kostiumy. W rolach głównych wystąpili: Brad Pitt (Once Upon a Time in Hollywood) i Margot Robbie (Amsterdam), a towarzyszą im Diego Calva (Narcos: Mexico), Jean Smart (Hacks), Jovan Adepo (Fences) i Li Jun Li (Damages).

Babylon to produkcja wytwórni Marc Platt Productions, Wild Chickens i Organism Pictures. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Damien Chazelle (First Man, La La Land).

Producentami filmu są Marc Platt, Matthew Plouffe i Olivia Hamilton (wszyscy należący do Amerykańskiej Gildii Producentów), a produkcją wykonawczą zajęli się Michael Beugg, Tobey Maguire, Wyck Godfrey, Helen Estabrook, Adam Siegel, Jason Cloth i Dave Caplan.

Film Babylon dostępny będzie wyłącznie w SkyShowtime już od 6 lipca.

SkyShowtime/Zdjęcie główne: SkyShowtime/ Wideo: YouTube