Messenger od Facebooka integruje się z Spotify oraz Apple Music.

Podczas corocznej konferencji F8 organizowanej przez Facebooka dla deweloperów, serwis ogłosił integrację swojego messengera z muzycznymi serwisami streamingowymi Spotify oraz Apple Music.

Nowa funkcja w messengerze pozwoli na udostępnianie utworów muzycznych za pomocą messengera oraz ich odsłuchu. Serwis pozyskał nowego partnera w postaci Apple Music. Funkcja dzielenia się muzyka przez messengera początkowo zacznie działać we współpracy z serwisem Spotify, który zezwoli swoim użytkownikom udostępniać fragmenty utworów. W niedługim czasie również Apple Music rozpocznie wsparcie dla messengera.

Na tej samej konferencji Facebook ogłosił również implementacje w komunikatorze bota Spotify, który nie tylko wesprze nas w dzieleniu się muzyka, ale również pomoże w wyszukiwaniu artystów i utworów oraz ulubionych plejlist.

Facebook obecnie dzięki aplikacji przeznaczonej na systemy iOS, Music Stories, pozwala na dzielenie się swoimi utworami (30-sekundowe fragmenty) z serwisu Apple Music i Spotify.