Netflix zapowiada swój pierwszy turecki serial oryginalny.

Netflix realizuje kolejne międzynarodowe projekty inwestycyjne. Serwis ogłosił właśnie rozpoczęcie prac nad swoim pierwszym oryginalnym serialem z Turcji.

W pełnym akcji, 10-odcinkowym serialu będą przewijały się wątki znane z otomańskich i tureckich legend i historii, a cała seria powstanie i zostanie wyprodukowana w Turcji. Światową premierę serialu zaplanowano na 2018 r.

Fabuła serialu skupia się wokół postaci młodego człowieka, który odkrywa w sobie niezwykłe umiejętności. Kiedy ciemne moce zaczynają zagrażać Stambułowi i chcą zrównać go z ziemią, bohater wraz z grupą przyjaciół-odmieńców musi wykorzystać swoje nadprzyrodzone siły, aby bronić miasta i całej ludzkości. Serial będzie ukazywał bogatą historię i kulturę Stambułu i zabierze widzów w niesamowitą podróż do serca tego magicznego miasta.

Producentem serialu na zlecenie Netflix jest studio O3 Medya z siedzibą w Stambule, zaś producentem wykonawczym – Onur Guvenatam.

Z radością możemy już potwierdzić, że właśnie rusza produkcja pierwszego tureckiego serialu oryginalnego. Cieszymy się, że przy tym świeżym i ekscytującym projekcie będziemy współpracować ze studiem O3 Medya. Głęboko wierzymy, że Netflix to idealna platforma dla tego wyjątkowego tureckiego serialu. Więcej szczegółów zdradzimy jeszcze w tym roku – powiedział wiceprezes działu International Original Series w Netflix.

– Z wielką dumą ogłaszamy produkcję pierwszego oryginalnego serialu z Turcji. Jesteśmy przekonani, że powstanie tego nowego gatunku okaże się dla naszego rynku krokiem milowym i nowa produkcja odbije się echem nie tylko wśród tureckiej publiczność, ale znajdzie wiernych widzów na całym świecie – powiedział producent i współwłaściciel studia O3 Medya Onur Guvenatam.

informacja: Biuro Prasowe Netflix