Nowe awatary już niedługo w Netflix

Netflix przygotował dla swoich fanów kolejne udogodnienie, które pozwoli jeszcze bardziej spersonalizować swój profil na platformie.

W ciągu najbliższych tygodni, użytkownicy serwisu zobaczą w opcjach zarządzania kontem rozbudowaną paletę awatarów – oprócz charakterystycznych dla Netflix ikon, które zyskają nowy, świeży wygląd, pojawią się także zdjęcia bohaterów z topowych produkcji.

To kolejny krok ku większej indywidualizacji serwisu.

Oglądanie filmów i seriali to dla użytkowników Netflix dużo więcej niż tylko sposób spędzania wolnego czasu. Fani seriali i filmów bardzo często utożsamiają się z ulubionymi bohaterami, dlatego stworzenie awatarów z ich podobiznami, było naturalnym krokiem w rozwoju platformy.

Ikony towarzyszą użytkownikom Netflix już od pięciu lat. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane w sierpniu 2013 roku, kiedy to serwis wprowadził oddzielne profile dla osób korzystających z tego samego konta.

Dzięki temu każdy członek rodziny czy grupy znajomych, który współdzieli odpowiedni pakiet w ramach jednego konta, może cieszyć się indywidualnymi rekomendacjami dopasowanymi do jego gustu.

Oglądając materiały na swoim profilu, może korzystać z wielu propozycji filmów, seriali i programów. Ich przeglądanie pozwala łatwo poznawać zasoby biblioteki Netflix oraz odkrywać coraz ciekawsze historie.

Założenie profilu to pierwszy krok do osiągnięcia tego celu, a oznaczenie go ikoną z wizerunkiem Luke’a Cage’a, Crazy Eyes albo innej ulubionej postaci, pozwala wejść na kolejny poziom  personalizacji.

Nowe ikony profilowe zostaną udostępnione w witrynie, na urządzeniach przenośnych i telewizorach w ciągu najbliższych kilku tygodni. Mamy nadzieję, że przypadną do gustu użytkownikom serwisu. – Cathy Conk, dyrektor działu ds. innowacyjności produktów.

Netflix