Nowe hity kinowe w Playerze

9 kwietnia do Playera dołączyła spora kolekcja hitów kinowych. To ponad 30 nowych tytułów filmowych dostępnych już od pakietu „Player z reklamami”.

Wśród nich znalazły się m.in. „Jack Strong”, „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, „Geniusz”, „Fuga”, „Prosta historia o morderstwie”, „Gwiazdy” czy „Czerwony Kapitan”.  

„JACK STRONG”
Oparty na faktach thriller szpiegowski w reżyserii Władysława Pasikowskiego – mistrza polskiego kina gatunkowego. Pułkownik Ryszard Kukliński (Marcin Dorociński) ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego, jest skazany na samotną walkę, o której nie może powiedzieć nikomu. Przekazując Amerykanom tajne dokumenty, wie, że ryzykuje życiem. Nie tylko swoim, ale także synów i żony. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić.

„KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA”

W 1981 roku Virginia Vallejo (Penelope Cruz) jest znaną i szanowaną dziennikarką telewizyjną w Kolumbii. Dzięki swojej pozycji jest zapraszana na imprezy dla VIPów. Na jednej z nich poznaje Pablo Escobara (Javier Bardem) – nisko urodzonego mężczyznę, który zyskał ogromną fortunę. Uwiedziona jego urokiem i charyzmą rozpoczyna z nim romans, nie zważając na jego żonę i dzieci. Z biegiem czasu Virginia zaczyna rozumieć status Escobara – to boss, który kontroluje całym kolumbijskim handlem narkotyków i ich przerzutem do USA. Wkrótce amerykańskie służby zaczynają się interesować również jej osobą. Jak poradzi sobie w nowej sytuacji? Po czyjej stronie się opowie?

„GENIUSZ”

Film powstał na podstawie nagrodzonej prestiżową The National Book Award biografii autorstwa Scotta Berga pt. „Max Perkins: Editor of Genius”. Zderzenie dwóch niezwykłych osobowości, bardzo różnych, a jednocześnie silnie na siebie oddziałujących. Kiedy pierwsza powieść Thomasa Wolfe’a (Jude Law) trafiła do rąk Maksa Perkinsa (Colin Firth), ten był już jednym z najbardziej uznanych wydawców swoich czasów. Opanowany i raczej introwertyczny Perkins był szczególnie dumny ze swojego literackiego odkrycia, choć Wolfe, ze swoim nieokiełznanym talentem i trudną do opanowania osobowością, nie ułatwiał mu życia. Niekonwencjonalna przyjaźń, jaka ich połączyła, odmieniła życie każdego z nich na zawsze.

„FUGA”

To poruszający film o kobiecie cierpiącej na fugę dysocjacyjną w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Alicja (Gabriela Muskała) nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny? Obok Gabrieli Muskały w filmie występują: Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba, Halina Rasiakówna oraz Zbigniew Waleryś.

„PROSTA HISTORIA O MORDERSTWIE”

Polska rodzina z tradycjami. Ojciec, zasłużony policjant, jest dumny z syna, który poszedł w jego ślady. Pozornie szczęśliwi w dużym domu, skrywają bolesne tajemnice. Kiedy Jacek (Filip Pławiak) powraca ze szkoły oficerskiej, gra pozorów przestaje go bawić. Postanawia stawić czoła nadużywającemu alkoholu i despotycznemu ojcu i za wszelką cenę ochronić matkę (Kinga Preis) oraz młodszego brata. Chłopak przejmuje rolę głowy rodziny, a kiedy jego ojciec zostaje zamordowany, staje się głównym podejrzanym. Jacek musi udowodnić swoją niewinność. Podczas prywatnego śledztwa wychodzą na jaw skomplikowane sieci intryg, w które był uwikłany jego ojciec.
„Prosta historia o morderstwie” jest drugim filmem wyreżyserowanym przez Arkadiusza Jakubika („Żywioły Saszy-Ogień”, „Jesteś Bogiem”). W obsadzie znalazły się gwiazdy polskiego kina, m.in. Andrzej Chyra, Kinga Preis czy Filip Pławiak, znany z roli Kordiana w serialu „Chyłka”.

„GWIAZDY”

Przyjaciele z podwórka i przeciwnicy na boisku odkrywają, czym jest prawdziwa rywalizacja, gdy zaczynają darzyć uczuciem tę samą dziewczynę. Czy nadmierne ambicje i niespełniona miłość podkopią długotrwałą znajomość? Jan i Gitner, mimo wielkiej przyjaźni, walczą zarówno na boiskach piłkarskich, jak i w życiu osobistym. Jeden z nich staje się gwiazdą futbolu, drugi w dramatyczny sposób kończy karierę. Ale w miłości życie rozdaje karty w bardziej przewortny sposób. 
„Gwiazdy” to historia Jana Banasia, piłkarza, który mógł zostać jednym z Orłów Górskiego. W latach 1964-1973, zaliczył 31 oficjalnych występów w piłkarskiej reprezentacji Polski. W obsadzie znaleźli się m.in.: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Magdalena Cielecka, Eryk Lubos, Paweł Deląg i Adam Woronowicz. 

„CZERWONY KAPITAN”

Maciej Stuhr w mocnym thrillerze utrzymanym w najlepszym skandynawskim stylu! Ekranizacja bestsellera Dominika Dána, który przeżył na własnej skórze większość z tego, co opisał w książce. Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają jednak rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” – owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.

Pełna lista tytułów, która dołączyła 9 kwietnia do Playera:

1. „JACK STRONG”
2. „GŁOWA DO WYCIERANIA”
3. „KARTOTEKA 64”
4. „NA UKŁADY NIE MA RADY”
5. „KURSK”
6. „SIEROCINIEC”
7. „DŻUNGLA”
8. „GRA CIENI”
9. „HASHIMA”
10. „KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA”
11. „KRĘCISZ MNIE”
12. „FAHRENHEIT 11/9”
13. „FUGA”
14. „GENIUSZ”
15. „FACET NA MIARĘ”
16. „KIKI I SEKRETY SEKSU”
17. „KOD ANNIE PARKER”
18. „CIAO ITALIA!”
19. „DZIKA JAK NATURA”
20. „KATYŃ – OSTATNI ŚWIADEK”
21. „PROSTA HISTORIA O MORDERSTWIE”
22. „GWIAZDY”
23. „CIENIE”
24. „ZAĆMA”
25. „SZCZĘŚCIE ŚWIATA”
26. „MODELKA”
27. „CZERWONY KAPITAN”
28. „GŁUSZA”
29. „GOTTI”
30. „CZEGO ŻYCZY SOBIE KOBIETA”
31. „FALE”
32. „FACET DO WYMIANY”
33. „GORĄCE LATO Z SOFIĄ”
34. „DORWAĆ GUNTERA”
35. „KOCHAJ”

TVN/Discovery/Zdjęcie główne: TVN/Discovery