Nowe Stacje+ z muzyką gatunkową już dostępne w RMF Classic+

Do dotychczasowej oferty Stacji+, czyli gatunkowych stacji muzycznych dostępnych na platformie RMF Classic+, dołącza sześć kolejnych.

Wśród nich m.in. RMF Classic+ Hans Zimmer, RMF Classic+ Muzyka Oskarowa oraz RMF Classic+ Czas skupienia, w której wykorzystano elementy projektu „Usłysz Odrę” – czyli terenowych nagrań polskiej natury, zrealizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

RMF Classic+ Czas skupienia to stacja radiowa, która jest stworzona z myślą o osobach, które chcą się skoncentrować. Specjalnie dobrana muzyka pozwala na odprężenie się, uspokojenie oraz na skupienie na pracy lub nauce. W ofercie stacji znajdują się zarówno klasyczne utwory, jak i nowoczesne kompozycje. A także dźwięki polskiej natury – fragmenty nagrań terenowych, które zostały zrealizowane przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu w ramach interdyscyplinarnego przedsięwzięcia, którego głównym celem było przedstawienie Odry jako niezwykle przyjaznej społecznie przestrzeni, z ogromnym, kulturotwórczym potencjałem.

W RMF Classic+ Hans Zimmer oraz RMF Classic+ John Williams można usłyszeć wyjątkowe kompozycje tych dwóch wybitnych i cenionych twórców muzyki filmowej.

Z kolei RMF Classic+ Tarantino prezentuje utwory z filmów jednego z najlepszych reżyserów wszech czasów – Quentina Tarantino. W ofercie znajdują się między innymi utwory z takich filmów jak „Pulp Fiction”, „Kill Bill” i „Django”.

RMF Classic+ Muzyka Oskarowa pozwoli przenieść się wprost na czerwony dywan. W tej Stacji+ prezentowane są utwory nagrodzone Oscarem lub nominowane do tej prestiżowej nagrody.

W RMF Classic+ Klasyka z werwą można usłyszeć klasyczną muzykę, która pobudza zmysły i daje energię do działania.

Obecnie RMF Classic+ oferuje aż 13 tematycznych Stacji+.

RMF Classic+ to  platforma radiowa, która poza szeregiem benefitów, takich jak możliwość zdobycia książek czy biletów na wydarzenia kulturalne, oferuje też cztery nadawane równolegle do głównej anteny audycje muzyczne (Muzyka Filmowa, Ballady, Muzyka Klasyczna i Piosenki Filmowe).

Na platformie dostępny jest też stream RMF Classic zupełnie bez reklam – w miejscach bloków reklamowych pojawiają się dodatkowe utwory. Dostęp do RMF Classic+ można zakupić na określony czas: 3, 6 lub 12 miesięcy lub skorzystać z opcji subskrypcji w cenie 9,90 zł miesięcznie. Nowi użytkownicy mogą testować usługę przez 30-dni całkowicie bezpłatnie.

Grupa RMF