Nowości discovery+ Originals w Playerze

Wraz ze startem kolekcji discovery+ w Polsce, w serwisie Player regularnie pojawia się też pozycje dokumentalne typu premium, pod marką discovery+ Originals. To najgłośniejsze międzynarodowe produkcje na ważne i aktualne tematy.

W czerwcu w Playerze zadebiutowało aż 7 nowych, premierowych tytułów. Wśród nich produkcje przybliżające gwiazdy tenisa – Serenę Williams, Rogera Federera i Rafaela Nadala – czy dokumentalna analiza wydarzeń, które w styczniu 2021 roku wstrząsnęły Wall Street i całym światem finansów. 

Już za kilka dni – 14 czerwca – użytkownicy serwisu będą mogli poznać filantropijną twarz hollywoodzkiego gwiazdora, Seana Penna.

Są to produkcje dokumentalne typu premium tworzone specjalnie na potrzeby serwisu VOD. Od początku roku na platformę player.pl trafiło już 60 takich tytułów, m.in.: „Donald Trump: Sztuka kłamstwa”, „Lady Gucci: historia czarnej wdowy”, „Filip. Król bez korony”, „Liverpool: Powrót mistrzów” oraz głośny i doceniony obraz „Francesco”. Na przełomie czerwca i maja kolekcja powiększyła się o kolejne 7 tytułów!

„BYĆ JAK SERENA”

Serena Williams słynie z bezkompromisowej gry na korcie tenisowym. Równie bezkompromisowa jest, chroniąc swoje życie prywatne. To jej praca ma być jej wizytówką! Dla discovery+ zrobiła wyjątek, dając fanom możliwość bliższego poznania najważniejszych momentów z jej kariery. Seria „Być jak Serena” zabiera widzów w intymną podróż po życiu zawodowym i osobistym legendy tenisa, śledząc m.in. jej ciążę, macierzyństwo oraz powrót na kort w wielkim stylu! Ta pięcioodcinkowa seria– wyprodukowana przez HBO Sports i IMG's Original Content – została nominowana do nagrody Emmy.

Seria „Być jak Serena” stała się bardzo bliska mojemu sercu – w naprawdę uczciwy sposób uchwyciła moje życie podczas jednych z najbardziej niezapomnianych i wymagających chwil. Produkcja jest dla mnie hołdem dla wszystkich kobiet, które wróciły do pracy – lub w moim przypadku na kort – po zostaniu matką. Jestem podekscytowana, że fani będą mieli okazję poznać moją historię” – mówi Serena Williams.

„FEDERER I NADAL – BOGOWIE TENISA”

Roger Federer i Rafael Nadal to z pewnością najbardziej znane nazwiska męskiego tenisa ostatnich lat. Wielokrotnie stawali naprzeciwko siebie na najważniejszych kortach świata, a ich rywalizacja zawsze rozpalała publiczność do czerwoności. Film dokumentalny „Federer i Nadal – bogowie tenisa” to powrót do jednego z najbardziej znanych pojedynków – finału turnieju w Wimbledonie w 2008 r, który przeszedł do historii rozgrywek jako najbardziej zaciekły mecz w karierze obu sportowców. Do dziś nazywanego przez niektórych najpiękniejszym spotkanie tenisowym w historii tej dyscypliny. Film dodatkowo wzbogacą wywiady z tymi legendami tenisa, które odsłonią nam kulisy zdrowej rywalizacji.

„POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI: DELOREAN”

Najbardziej znany globtroter Discovery – Josh Gates – wyrusza w podróż swego życia. Razem z Christopherem Lloydem, znanym jako Dr. Emmett „Doc” Brown z filmu „Powrót do przyszłości” – rozpoczynają poszukiwania legendarnego samochodu, który na zawsze zapisał się w historii Hollywood. – Wehikułu czasu DeLorean, bo o nim mowa, ma trafić do aktora Michaela J. Foxa. Czy uda im się odnaleźć motoryzacyjną perełkę kina?

„GAMESTOP – AMATORZY KONTRA WALL STREET”

„GameStop: Amatorzy kontra Wall Street” to kolejna głośna międzynarodowa produkcja discovery+ Originals. Film dokumentalny rekonstruuje wydarzenia z początku 2021 roku, kiedy grupa młodych i niedoświadczonych inwestorów wygrała w giełdowej grze z rekinami finansów. Niecodziennemu starciu uważnie przygląda się prawdziwy „Wilk z Wall Street” Jordan Belfort, który tłumaczy, jak amatorzy handlujący w mediach społecznościowych zjednoczyli się i wstrząsnęli rynkiem maklerskim. Film po raz pierwszy zadebiutował w Polsce 23 kwietnia w TVN24 GO, teraz dostępny jest także na Playerze!

„GANG SURYKATEK”

To opowieść o wyjątkowych surykatkach i przygodzie ich życia. Zwierzęta padły ofiarami nielegalnego handlu.. Uratowane z rąk przestępców przeszły rehabilitację, a teraz wracają w rodzinne strony, na pustynię Kalahari. Ta sześcioodcinkowa seria z surykatkami w rolach głównych przedstawia losy zwierząt adaptujących się do życia na wolności.

„ŚWIŃSKIE MISS”

W serii „Świńskie miss” widzowie zajrzą za kulisy ekstremalnego świata konkursów i pokazów świń – jednej z najpopularniejszych rozrywek w Teksasie. Program pokaże rywalizację dwóch znanych rodzin-hodowców: Baleros, którzy od lat są na topie w tym biznesie; i aspirujących do tytułu dynastii hodowli świń Rhinów. Dwa rody przemierzają Teksas, rywalizując o duże nagrody: pieniądze, stypendia, błyszczące klamry do paska – symbol zwycięzcców – a także prawo do przechwałek, które wiąże się ze zdobyciem tytułu miss. Nie daj się zwieść południowemu uśmiechowi i gościnności – stawka jest wysoka, a rywalizacja bezwzględna! W końcu gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę – dziedzictwo, tradycje rodzinne, reputacja i tysiące dolarów. Niech wygra najlepszy!

„SEAN PENN – NA RATUNEK HAITI”

„Sean Penn – na ratunek Haiti” to poruszający zapis dwóch wizyt aktora i grupy wolontariuszy na wyspie, którą nawiedziło wyjątkowo silne trzęsienie ziemi w 2010 r. Pierwsza odbyła się zaraz po tragicznych wydarzeniach, druga – dekadę później. To opowieść o tym, jak małe czyny są często początkiem wielkich działań. Jedna wizyta na Haiti zmieniła życie hollywoodzkiego aktora na zawsze. To, co w 2010 r. miało być jedynie dwutygodniową misją ratowniczą, po której miał nastąpić powrót do amerykańskiej fabryki marzeń, stało się życiową misją Penna. Jej efektem jest powstanie organizacji o nazwie CORE (dawniej J/P HRO), założyciela największego obozu dla przesiedleńców na całej wyspie. Film miał swoją polską premierę w TVN24 GO, a od 14 czerwca zadebiutuje w Player.pl.

TVN/Discovery/Zdjęcie główne:TVN/Discovery