PlayStation Now kończy wsparcie dla większości urządzeń.

Serwis PlayStation Now uruchomiony w 2014 roku podczas Consumer Electronics Show pozwalał graczom na dostęp do szerokiej biblioteki gier bez kupowania ich. Oparte na chmurze rozwiązanie pozwalało na bezpośredni streaming gier za miesięczny opłata abonamentową.

Szeroko zakrojona akcja promocyjna zdobyła serce wielu graczy, tym bardziej że nowa usługa pozwalała na granie w swoje ulubione gry poprzez między innymi takie urządzenia jak PS3, PS Vita czy też telewizory smart Sony Bravia.

Tymczasem Sony ogłosiło, iż po głębokim namyśle latem tego roku wycofuje się ze wsparcia strumieniowego dla większości urządzeń i będzie się skupiać na rozwoju usługi tylko na PlayStation 4 oraz Windows PC. Od 15 sierpnia usługa nie będzie dostępna między innymi na takich urządzeniach jak PS3, PS Vita, PlayStation TV oraz wszystkich telewizorach smart i odtwarzaczach Blue-Ray.

Sony nie tłumaczy dogłębnie swojej decyzji, jedynie w krótkim ogłoszeniu dziękuje za wsparcie przy rozwoju usługi z nadzieją, że gracze pozostaną przy słudze i przejdą na PS4 oraz Windows PC. Ułatwia im to zapisane w chmurze logi.