Nowy program Konrada Piaseckiego w TVN24 GO o stanie wojennym

Rozmowy z bezpośrednimi uczestnikami wydarzeń stanu wojennego, wizyty w miejscach, w których w grudniu 1981 r. działa się historia w programie Konrada Piaseckiego „1981. Rozmowy o stanie wojennym”, dostępnym od niedzieli tylko w TVN24 GO.

Barbara Labuda, Waldemar Kuczyński, ale i Jerzy Urban czy Stanisław Ciosek. Dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki na 40. rocznicę stanu wojennego przygotował serię rozmów z uczestnikami wydarzeń zapoczątkowanych w grudniu 1981 r. Spotyka się z opozycjonistami i członkami ówczesnego rządu, często w miejscach, które także były bohaterami wydarzeń stanu wojennego – we Wrocławiu, Gdańsku czy Warszawie.
 
Choć część rozmówców Piaseckiego jest nadal aktywnych w polskim życiu publicznym, dziennikarz w rozmowach skupia się na wydarzeniach historycznych. Odkrywa nieznane dotąd fakty, pyta o odwagę i odpowiedzialność w tamtym okresie, o koszty społeczne i polityczne stanu wojennego, ale i prywatne jego rozmówców.
 
Ośmioodcinkowy cykl będzie miał swoją premierę 12 grudnia po godz. 15:00 na platformie streamingowej TVN24 GO. Tylko tam będą dostępne także kolejne odcinki, które publikowane będą co niedzielę.
 
To kolejny cykl poświęcony ważnych historycznie wydarzeń, który można oglądać w TVN24 GO. Na platformie dostępne są także m.in. programy Magdy Łucyan z uczestnikami powstania warszawskiego, ocalałymi z getta warszawskiego i Auschwitz, a także rozmowy dziennikarki oraz Piotra Jaconia z uczestnikami wydarzeń z sierpnia 1980 r.
 
Konrad Piasecki to dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk. W 2015 r. został laureatem tytułu „Dziennikarza Roku” miesięcznika „Press”. Na antenie TVN24 Piasecki prowadzi program „Kawa na ławę”, a od poniedziałku do czwartku „Rozmowy Piaseckiego”. Co tydzień dziennikarz w TVN24 GO publikuje także swoje autorskie komentarze do bieżących wydarzeń w Polsce – „Perspektywa Piaseckiego”.
 
TVN/Discovery/Zdjęcie główne:TVN/Discovery