Premierowy odcinek nowego sezonu „Gry o Tron” po raz kolejny pobija rekord oglądalności.

Gra o tron po raz kolejny pobiła rekord oglądalności. HBO jak co roku przekracza kolejny granice popularności.

HBO już od lat przygotowuje się na zwiększone zainteresowanie podczas zbliżającej się premiery kolejnego sezonu swojego czołowego serialu ostatnich lat Gry o tron. Podczas tegorocznej premiery siódmego sezonu 17 lipca HBO osiągnął kolejny kamień milowy nie tylko w oglądaniu telewizji linearnej, ale również liczby streamów w serwisach internetowych HBO GO i HBO Now.

Pierwszy odcinek siódmego sezonu przyciągnął przed wszystkie ekrany w sumie16,1 miliona widzów. Jest to 50-cio procentowy wzrost w stosunku do premierowego odcinka poprzedniej serii serialu. Z pośród tych 16,1 miliona widzów, 10,1 miliona to widzowie tradycyjnego kanału linearnego (27 procentowy wzrost w stosunku do poprzedniej serii) co oznacza, że padł rekord w serwisach streamingowych HBO. Jego dwie wersje (dostępne w zależności od kraju) czyli Go oraz Now osiągnęły 6 milionów streamów w tym samym czasie tego samego materiału wideo.

Ciekawostka jest, że poprzedni 6 sezon serialu został obejrzany 25,7 miliona razy.

Nie dziwią też nieliczne, ale jednak zauważone sygnały o problemach technicznych podczas premierowego odcinka. Tak duże zainteresowanie serialem mogło przyczynić się do chwilowego braku sygnału. Na pewno zdarzyło się w to w Ameryce Południowej, gdzie serwis HBO Go został uruchomiony niedawno i wydawca nie przewidział takich możliwości. Same HBO twierdzi, iż sygnał wychodzący od niej był w bez jakichkolwiek przerw i na wysokim poziomie jakościowym a winę za braki sygnału ponoszą lokalni dystrybutorzy.

Gra o tron (ang. Game of Thrones) – amerykański serial fantasy stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla HBO, będący adaptacją sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. Amerykańska premiera pierwszego sezonu w HBO miała miejsce 17 kwietnia 2011, w Polsce serial zadebiutował dzień później.

HBO (akronim od Home Box Office) – płatna amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Do pewnego czasu transmitowała też wiele walk boksu zawodowego. Jest dostępna przez sieci kablowe. Spółka Home Box Office należy do koncernu medialnego Time Warner Inc. W skład HBO na terenie Polski wchodzą 3 kanały: HBO (HD), HBO2 (HD) i HBO3 (HD). Spółka HBO jest też właścicielem kanałów Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Cinemax i Cinemax 2. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO On Demand (dawniej HBO Digital) oraz HBO GO oraz w niektórych krajach pod nazwą HBO Now. (źródło: Wikipedia)