RÓD SMOKA najchętniej oglądaną premierą w historii HBO Max w Polsce

W poniedziałek w HBO i HBO Max zadebiutował najnowszy serial HBO Ród smoka, opowiadający historię rodu Targaryenów, zdobywając od razu największą popularność w historii serwisu w Polsce.

– „Ród smoka” to zdecydowanie największa premiera w historii HBO Max w Polsce, bijąca wszystkie poprzednie rekordy nowych tytułów. Oglądalność pierwszego odcinka przekroczyła wszelkie nasze oczekiwania – powiedziała Agnieszka Niburska, PR Director CE w HBO Max EMEA.

Pierwszy odcinek serialu Ród smoka miał swoją premierę w HBO Max w 21 europejskich krajach – w tym Europie Centralnej, krajach nordyckich, na Półwyspie Iberyjskim oraz w Niderlandach – równolegle z amerykańską premierą, czyli o godzinie 3.00 nad ranem w poniedziałek 22 sierpnia.

Platforma odnotowała bezprecedensowe zainteresowanie, które zaczęło się we wczesnych godzinach porannych, a swój szczyt osiągnęło w poniedziałek wieczorem.

W Stanach Zjednoczonych premiera Rodu smoka przyciągnęła przed ekrany 10 milionów widzów, którzy śledzili pierwszy odcinek w HBO i HBO Max, i stała się tym samym o największej widowni  nowego oryginalnego serialu w historii HBO.

10-odcinkowy serial Ród smoka powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, opowiadającej o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron.

W serialu występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans. 

Współtwórcą i producentem wykonawczym jest George R.R. Martin; Współtwórcą, co-showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal; Co-Showrunnerem, reżyserem i producentem wykonawczym jest Miguel Sapochnik; Producentką wykonawczą i scenarzystką jest Sara Hess; Obowiązki producentów wykonawczych pełnią też Jocelyn Diaz, Vince Gerardis, Ron Schmidt. 

Premiery kolejnych odcinków serialu Ród smoka w HBO i HBO Max odbywać się będą w każdy poniedziałek przez kolejne dziewięć tygodni.

HBO Max/Zdjęcie główne HBO Max