Ruszyły zdjęcia do niemieckiego filmu Netflixa na podstawie powieści „Na Zachodzie bez zmian”

Ruszyły zdjęcia do niemieckiego filmu Netflixa na podstawie bestsellera Ericha Marii Remarque’a z 1928 r. „Na Zachodzie bez zmian”.

„Na Zachodzie bez zmian” Ericha Marii Remarque’a z 1928 roku do dziś uchodzi za najlepszą powieść antywojenną wszech czasów. Jej pierwsza filmowa adaptacja również przeszła do historii.

Wydawnictwo Ullstein Verlag opublikowało pacyfistyczny manifest Remarque’a, weterana wojennego i wówczas szanowanego dziennikarza, w czasach, w których każda krytyka I wojny światowej była bardzo niemile widziana. Zarówno książka, jak i jej nagrodzona Oscarem adaptacja filmowa z 1930 roku padły ofiarą nazistowskiej cenzury, a Remarque został zmuszony do emigracji do Szwajcarii.

Od marca w pobliżu Pragi trwają zdjęcia do pierwszej niemieckiej adaptacji filmowej powieści „Na Zachodzie bez zmian”.

Reżyser Edward Berger zgromadził na planie grupę utalentowanych aktorów, którzy razem z producentem (Malte Grunert z firmy Amusement Park) na zlecenie firmy Netflix, ożywią jego filmową interpretację tej humanistycznej odezwy przeciwko okropnościom wojny.

Do końca maja Felix Kammerer z wiedeńskiego Burgtheater, Albrecht Schuch, Aaron Hilmer, Moritz Klaus i Edin Hasanovic będą odgrywać role Paula Bäumera i jego szkolnych kolegów. W obsadzie znaleźli się też: Daniel Brühl, Devid Striesow, Andreas Döhler i inni.

Premierę filmu „All Quiet on the Western Front” zaplanowano na drugą połowę 2022 roku.

Netflix/Zdjęcie główne:Netflix