Serwis SkyShowtime na prostej drodze do uruchomienia w Europie

Comcast Corporation i ViacomCBS Inc. ogłosiły uzyskanie pełnej zgody organów regulacyjnych na uruchomienie nowego serwisu streamingowego SkyShowtime.

Start platformy planowany jest jeszcze w 2022 roku, a nowa oferta trafi do ponad 20 europejskich krajów obejmujących 90 milionów gospodarstw domowych.

„Cieszymy się, że SkyShowtime uzyskał wszystkie wymagane zgody regulacyjne, które pozwolą nam zaoferować milionom odbiorców w Europie nowy, atrakcyjny serwis rozrywkowy. Zapewnimy widzom szeroki wybór najlepszych na świecie treści” – mówi Monty Sarhan, dyrektor generalny SkyShowtime.

Sarhan został mianowany CEO SkyShowtime na początku tego roku. To wieloletni pracownik zarówno Comcastu, jak i ViacomCBS, który wcześniej przez ponad dekadę pracował w abonamentowym serwisie telewizyjnym EPIX.

Szeroka oferta SkyShowtime obejmuje 10 tysięcy godzin treści, dając tym samym duży wybór gatunków przeznaczonych dla zróżnicowanej pod względem wieku widowni. W bibliotece pojawią się zarówno filmy obyczajowe, programy dla dzieci i rodzin, najważniejsze filmowe franczyzy, jak i premierowe filmy, programy lokalne oraz produkcje dokumentalne.

Spółka joint venture SkyShowtime firm Comcast Corporation i ViacomCBS Inc.  łączy zasoby obu partnerów, ich doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z konsumentami, najlepszą rozrywkę, filmy i seriale – oryginalne produkcje z portfolio marek NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, w tym również tytuły sygnowane przez NBCUniversal, Universal Pictures, Sky Studios, Peacock, Paramount+, SHOWTIME, Paramount Pictures i Nickelodeon.

Docelowo serwis będzie dostępny dla odbiorców w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, na Węgrzech, w Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji.

Szczegóły dotyczące oferty, w tym koszt abonamentu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie

ViacomCBS/Zdjęcie główne: ViacomCBS