Sony wprowadza aplikację Apple TV w wybranych telewizorach smart

Sony Europe poinformowała, że użytkownicy wybranych modeli telewizorów smart Sony mogą obecnie korzystać z serwisu Apple TV+, kanałów Apple TV, nowych i popularnych filmów oraz spersonalizowanych, starannie dobranych rekomendacji. Aplikacja Apple TV zadebiutuje dziś w Europie w telewizorach Sony XH90 poprzez aktualizację oprogramowania.

Apple TV łączy w sobie wszystkie możliwości oglądania materiałów wideo. Zapewnia dostęp do Apple TV+: nowego, działającego w modelu subskrypcyjnym serwisu z filmami i programami dokumentalnymi najwybitniejszych twórców, z ofertą obejmującą między innymi „The Morning Show”, „See”, „W obronie syna”, „Ted Lasso”, „Misja Greyhound”, „The Banker”, „Boys State” czy „Beastie Boys Story”.

Użytkownicy aplikacji mogą również subskrybować kanały Apple TV i oglądać je na życzenie i bez reklam. Dzięki funkcji chmury rodzinnej subskrybowane kanały Apple TV są dostępne dla sześciu członków rodziny logujących się ze swoich kont Apple ID.

Telewizory smart firmy Sony zapewniają widzom łatwy dostęp do wielu treści i usług. Są oparte na najlepszych w swojej klasie procesorach X1, które w połączeniu z wyświetlaczami TRILUMINO Display i intensywnym, bogatym dźwiękiem pozwalają doświadczać filmów i programów tak, jak wyobrażali to sobie ich twórcy.

Użytkownicy aplikacji Apple TV w telewizorach smart firmy Sony mogą kupować i wypożyczać tytuły z oferty ponad 100 000 filmów i programów telewizyjnych, w tym również w jakości 4K HDR i z dźwiękiem Dolby Atmos.

Aplikacja przekazuje także spersonalizowane, starannie dobrane rekomendacje kolejnych tytułów i zapewnia dostęp do całej biblioteki materiałów wideo kupionych w firmie Apple.

Wybrane telewizory Sony są ponadto zgodne z technologiami AirPlay 2 i HomeKit. Pierwsza z nich pozwala z łatwością wyświetlać na telewizorze smart filmy i inne materiały z iPhone’a, iPada lub Maca. Druga służy do wygodnego i bezpiecznego sterowania telewizorem smart Sony przy użyciu aplikacji Home lub asystenta Siri w urządzeniach firmy Apple.

Subskrypcję serwisu Apple TV+ można wykupić w aplikacji Apple TV w telewizorze smart Sony, iPhonie, iPadzie, urządzeniu Apple TV, iPodzie touch, Macu i na innych platformach, w tym tv.apple.come. Przez ograniczony czas nabywcy nowych iPhone’ów, iPadów, urządzeń Apple TV, iPodów touch i Maców otrzymują bezpłatnie roczny dostęp do Apple TV+.

Do końca roku aplikacja Apple TV zostanie wprowadzona w wybranych telewizorach Sony z 2018 r. i większości modeli Sony z 2019 i 2020 r.

Sony Europe/Zdjęcie główne: Sony Europe