Spotify oferuje swój serwis w 62 wersjach językowych

Po ostatniej ekspansji Spotify na kolejnych 85 nowych rynkach, serwis jednocześnie zwiększył o 36 nowych wersji językowych swojej usługi.

Spotify oferując obecnie swój serwis aż w 62 językach stawia na globalną ekspansje swojej usługi. Dosyć poważne wydawałoby się wpadki jak zakończona umowa na dystrybucję twórczości z wytwórni Kakao M oferującej największych i najlepszych artystów z nurtu K-Pop, okazują się być przejściowym problemem i raczej przysparzać serwisowi nowych fanów. Niebawem, jak zapowiada Spotify ponownie pojawią się największe gwiazdy K-pop. w ofercie muzycznej serwisu.

Jednak nie tylko szeroka oferta muzyczna wabi nowych użytkowników do wykupienia subskrypcji serwisu. To również ilość wersji językowych oferowanych przez serwis.

Jak sugerują eksperci, bo materia językowa jest trudna do zbadania, obecnie na świecie używanych jest około 7 000 języków, co ważne, estymują, że do 2100 roku pozostanie ich tylko połowa. Z ciekawostek, należy wspomnieć, że istnieje 40 języków, którymi posługują się pojedyncze osoby.

Wbrew opiniom, to nie język angielski jest najpopularniejszy pod względem posługiwania się nim na co dzień. Szacuje się, że ponad 2 miliardy ludzi posługuje się językiem chińskim, a tuż za nim jest język hindi, którego używa na co dzień ponad 450 milionów mieszkańców ziemi.

Oprócz mnogości języków, ważna wydaje się również zwinność w posługiwaniu się nimi. Wyszukana wymowa, różnorodna pisownia i trudna gramatyka sprawiają, że jest kilka języków, które uznawane są, za jedne z najtrudniejszych w posługiwaniu się nimi: chiński, islandzki, grecki, hebrajski, fiński, polski, węgierski i arabski.

Projekt językowy Spotify pokazuje, ile należy włożyć wysiłku w to, aby móc globalnie oferować swoje usługi. Zapewne nie wszyscy wiedzą, że wśród tych 62 języków znajduje się aż 12 języków indyjskich. Należą do nich hindi, gudżarati, bhojpuri, Kannada, Malajalam, Marathi, Odia, Pendżabski, Tamil, Telugu, Urdu i bengalski, czyli języki używane przez największa ilość populacji Indii. Szacuje się, że na terenie Indii funkcjonuje 415 języków, którymi posługuje się prawie 1,3 miliarda ludzi.

Dwunastoma indyjskimi językami posługuje się około 70 proc. populacji Indii, a co za tym idzie, dotarcie serwisu do nowych użytkowników jest większe niż do samych Europejczyków. Same Indie to również silny i stabilny rynek muzyczny, na którym Spotify musi mierzyć się od dwóch lat z silną konkurencją lokalnych serwisów streamingowych.

W aplikacji na Windows oraz Mac użytkownicy w łatwy sposób mogą zmienić język, klikając na ikonę ustawień i wyborze odpowiedniego języka. Należy pamiętać, żeby ponownie uruchomić aplikację, tylko wtedy zobaczymy zmianę. Inaczej jednak następuje zmiana w aplikacji mobilnej Spotify. Jest ona nierozłączna ze zmianą języka w samym urządzeniu, dopiero gdy zmienimy język wyświetlania smartfona, automatycznie aplikacja przełączy się na wybrany język urządzenia.