Spotify wprowadza playlisty track ID’s z polskimi artystami

„Track ID’s”, to dostępny wyłącznie na Spotify specjalny format playlist, dzięki któremu fani muzyki elektronicznej w prosty sposób mogą posłuchać utworów granych podczas setów przez ich ulubionych DJ-ów.

Wszystkie playlisty „track IDs” są tworzone wspólnie z wiodącymi DJ-ami z całego świata i zawierają również ich autorskie produkcje, a sam zestaw utworów jest regularnie aktualizowany, umożliwiając słuchaczom nieustanne poznawanie nowej muzyki.

W inauguracji polskich playlist „track IDs” weźmie udział 6 wyjątkowych DJ-ów i DJ-ek oraz kolektywów DJ-skich odzwierciedlających różnorodność brzmień muzyki elektronicznej od ambientu, przez oriental, house aż po trance i techno: Aksamit, BESKRES, Catz 'n Dogz, DEAS, Foxall i Monster.

Wszyscy wymienieni artyści wystąpią podczas tegorocznej edycji Audioriver Festival już w ten weekend w Płocku. Partnerem tego wydarzenia jest Spotify, a na platformie dostępna jest oficjalna playlistaAudioriver Festival 2022 pozwalająca poczuć atmosferę festiwalu już dziś.

Aksamit – wrocławska DJ-ka łącząca elementy ambientu, deep techno i tribal. Jest także założycielką projektów Affekt oraz Velvet Vortex.

BESKRES – najnowsza inicjatywa dwóch z trzech przedstawicieli popularnego zespołu KAMP!. Tworzoną przez siebie muzykę określają jako Romantic Techno i chętnie wykorzystują w niej elementy z mocniejszych gatunków muzycznych oraz inspiracje naturą.

– Wybraliśmy utwory, które nie tylko gramy często w naszych setach, ale lubimy ich także słuchać w domu, aucie, plenerze. Dlatego skupiliśmy się na tej melodyjnej, nieco lżejszej i bardziej uniwersalnej części naszej dj-skiej selekcji

Catz ‘n Dogz – szczeciński duet, chętnie łączący elementy różnych gatunków muzycznych: disco, house’u, jazzu, sampli wokalnych i wielu innych. Catz 'n Dogz świetnie czują się także w remiksowaniu utworów artystów spoza elektroniki, takich jak Kings of Leon, Friendly Fires czy Roisin Murphy.

– Nasza playlista to mieszanka tego co gramy podczas naszych setów na całym świecie. Ukryte perełki, nowości, klasyki oraz to czym aktualnie się inspirujemy. Pozytywna, eklektyczna selekcja bez podziałów i granic.

DEAS – DJ i producent muzyczny, który w swojej muzyce wykorzystuje zarówno surowe, ciężkie techno, jak i chwytliwe, zapadające w pamięć motywy. Współpracuje z wiodącymi artystami gatunku takimi jak Chris Liebing czy Pan-Pot.

– Track IDs jest odzwierciedleniem tego co gram na żywo oraz tego co podoba mi się prywatnie. Ta playlist to dla mnie definicja tego jak rozumiem techno.

Foxall – duet DJ-ski czerpiący inspirację z najbardziej egzotycznych zakątków świata. Ich muzykę można zaliczyć do nowego nurtu elektroniki określanego jako ORIENTAL.

– Cześć tu Foxall – zapraszamy Was w podróż po zawartości naszego kejsa. Większość z tych utworów mogliście słyszeć w trakcie naszych letnich występów festiwalowych.

Monster – utalentowana DJ-ka, w której twórczości można znaleźć zarówno techno i house, jak i acid, trance, czy nawet edity Rihanny. Jest ona także zaangażowaną aktywistką i członkinią Oramics, czyli polskiej platformy wspierającej kobiety, osoby niebinarne oraz queerowe na scenie elektronicznej.

– Moja playlista składa się z utworów, które grałam najczęściej na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy i lat. Postawiłam na utwory swoich ulubionych producentów, po których wydania sięgam w ciemno za każdym razem, jak również uwzględniłam swoje ulubione labele, w tym wytwórnie i artystów pochodzących z Polski i Ukrainy. Playlista zawiera w większości nowości, ale dorzuciłam też kilka ponadczasowych klasyków.

Spotify/Zdjęcie główne: Spotify