ViacomCBS planuje uruchomić serwis streamingowy

Po ponownym połączeniu Viacom i CBS planują uruchomić własny serwis streamingowy. Jeśli dobrze to zaplanują, nowy serwis może stać się realnym konkurentem Netflixa.

W 2006 roku CBS podzieliła się na dwie formacje , Viacom i CBS Corporation. Istniejąca od 1952 roku CBS Films od początku nastawiona była na produkcję wideo, w szczególności skupiła się na produkcjach serialowych. Po 14 latach, w grudniu ubiegłego roku dwie spółki ponownie połączyły siły by stanąć w walce o widza. Tym razem o widza w świecie cyfrowym.

Jak donoszą media, 20 lutego, podczas corocznego przedstawienia raportu spółki, zostanie ogłoszony nowy projekt czyli serwis streamingowy. Jeśli ViacomCBS dobrze zaplanuje nowy serwis, jest szansa, że jako jedyny ma szanse konkurować z niekwestionowanym liderem rynku, Netflixem.

Nie da się ukryć, że wiele firm produkujących kontent wideo przegapiło szanse na wielki sukces i teraz muszą się bardziej starać jak HBO czy Disney. Przed ViacomCBS również trudne zadanie, ponieważ król streamingu jest jeden a wiele próbuje go dogonić. Duża ilość serwisów streamingowych powoduje, że walka o klienta staje się coraz bardziej ostra a wyłączność na wiele oryginalnych tytułów sprawia, że już teraz widz wybiera średnio 2-3 serwisy streamingowe ze względu na koszty.

Dużą zaletą tych serwisów jest to, że nie zmuszają swoich klientów, w przeciwieństwie do sieci kablowych, do podpisywania wieloletnich umów. Tak więc, można co miesiąc skakać z serwisu na serwis i obejrzeć wszystko, co lubimy.

Obecnie CBS oferuje swoim widzom serwis streamingowy CBS All Access, który w nowej formule ma być uzupełniony o treści z m.in. Showtime, Pluto TV, Nickelodeon, BET, MTV, Comedy Central i Paramount Pictures. ViacomCBS dysponuje 140 000 odcinków seriali oraz ponad 600 tytułami filmowymi.

Należy wspomnieć, że zarządza kilkuset kanałami telewizyjnymi na całym świecie m.in. siecią CBS, The CW, MTV, Nickelodeon, Showtime, Comedy Central, Paramount network, VH1. Jest w posiadaniu studia filmowego Paramount Picture, serwisu Pluto TV czy tez wydawnictwa Simon & Schuster.

Wszystko to sprawia, że nowa platforma streamingowa będzie mogła oferować do szerokiego wachlarza treści tematycznych, zaczynając od seriali, filmów, animacji, produkcji dziecięcej, produkcji muzycznej, dokumentów i kończąc na typowej dla telewizji produkcji rozrywkowej.

Na amerykańskim rynku streamingowym jest już bardzo ciasno a niebawem premiera nowego serwisu HBO MAX. Nowy serwis ViacomCBS prawdopodobnie oferowany będzie w dwóch wersjach, AVod czyli z reklamami oraz SVod, płatny bez reklam, cena oraz premiera serwisu jak na razie jest tajemnicą. Podobnie jak nie wiadomo czy serwis będzie dostępny tylko w USA czy również globalnie. Ale już niebawem prawdopodobnie wszystkie karty zostaną osłonięte. Będzie to sukces albo z góry obiecana porażka.

stream2me