Spotify ma ponad 100 milionów płatnych subskrypcji

Spotify pochwalił się, że z jego serwisu korzysta ponad 100 milionów użytkowników premium.

Tym samym serwis zanotował w ciągu roku ponad 32 procentowy wzrost subskrypcji płatnych.Obecnie Spotify ma łącznie ponad 217 milionów aktywnych użytkowników.W tym ponad dwa miliony użytkowników w Indiach, kiedy to serwis uruchomiony został w lutym bieżącego roku.

Jednak w Stanach Zjednoczonych Spotify jest drugim serwisem pod względem ilości płatnych subskrypcji, ponieważ ma ich 28 milionów a Spotify 26 milionów. Globalnie natomiast Apple Music ma o połowę mniej płatnych subskrypcji, 50 milionów.

Jednym z głównych planów rozwojowych Spotify to podcasty, których obecnie w serwisie jest ponad 250 tysięcy tytułów co jest skutkiem przejęcia ostatnio firm podcastowych jak Gimlet Media, Anchor czy Parcast. Biblioteka podcastów oferuje również wiele polskich popularnych tytułów.

Spotify przewiduje, że na koniec drugiego kwartału będzie miał 228 milionów aktywnych użytkowników tym 110 milionów użytkowników premium. W momencie wdrożenia w życie projektu własnego inteligentnego głośnika, liczby te będą wzrastać szybciej.

Pomimo tak dużej bazy płatnych subskrypcji serwis ciągle odnotowuje straty. W pierwszym kwartale tego roku wynosiły one 142 mln euro, w porównaniu do tego samego okresu z ubiegłego roku zmniejszyły się z 169 mln euro.

Spotify