Wrzesniowe premiery w HBO GO

We wrześniu swoją premierę będą mieć Sceny z życia małżeńskiego, czyli nowy miniserial HBO na podstawie klasycznej już historii autorstwa Ingmara Bergmana. Produkcja na nowo przedstawi klasyczną już historię miłości, nienawiści, pożądania, monogamii, małżeństwa i rozwodu, tym razem jednak z perspektywy współczesnej amerykańskiej pary. W rolach głównych wystąpią Jessica Chastain oraz Oscar Isaac.

Wrzesień rozpocznie się jednak od premiery serialu Ku’damm osadzonego w Berlinie lat 50. i 60., opowiadającego o konserwatywnej matce i jej trzech córkach. Do serwisu powrócą dwa pierwsze sezony oraz swoją premierę będzie mieć trzeci sezon tej produkcji (czyli kolejno: Ku’damm 56 oraz Ku’damm 59 Ku’damm 63). Z nowym, trzecim sezonem wróci do HBO GO lubiany serial Co robimy w ukryciu, dokumentujący codziennie (a raczej nocne) „życie” kilkorga wampirów mieszkających razem na Staten Island.

Z trzecimi sezonami powrócą także trzy kolejne seriale. Jednym z nich będzie Czarne Jezioro, serialowy thriller, którego akcja tym razem przenosi się do opuszczonej fabryki w środku szwedzkiego lasu, gdzie ma się rozegrać największe w Skandynawii larpowe wydarzenie. Innym powrotem będzie też serial Turbulencje o pasażerach lotu 828, którzy po wylądowaniu dowiedzieli  się, że ich z pozoru kilkugodzinny lot tak naprawdę trwał ponad pięć lat i teraz próbują zrozumieć co się z nimi stało. Kolejną nowością będzie nowy sezon czerpiącego garściami z komiksów serialu przedstawiającego perypetie nietypowej grupy superbohaterów Doom Patrol.

W tym miesiącu powrócą też dalsze części dwóch lubianych produkcji – dziesiątego sezonu The Walking Dead, serialu o grupce ocalałych ludzi szukających bezpiecznego schronienia w świecie opanowanym przez śmiercionośne zombie, oraz piątego sezonu Billions opowiadającego o starciu dwóch silnych i przebiegłych osobowości –  ambitnego prokuratora (Paul Giamatti) oraz wpływowego finansisty (Damian Lewis).

Wrzesień przyniesie także bogatą ofertę filmową. Nie zabraknie kinowych hitów takich jak m.in. Tenet, czyli nagrodzony Oscarem za efekty specjalne kolejny film science fiction Christophera Nolana.  Jego główny bohater uzbrojony tylko w jedno słowo, Tenet, podróżuje przez mroczny świat międzynarodowego szpiegostwa, aby walczyć o ocalenie ludzkości. Jego misja okazuje się wykraczać poza czas rzeczywisty.

Kolejną premierą filmową będzie film Wirtuoz. Pojedynek zabójców z Anthonym Hopkinsem w jednej z głównych ról. Opowiadać on będzie o zawodowym zabójcy, który przyjmuje nietypowe zlecenie od swojego mentora i szefa. Wyposażony jedynie namiary miejsca oraz godziny, sam musi zidentyfikować swój cel.

Innymi nowościami będą dwa filmy z Alicią Vikander w roli głównej, czyli Ex Machina i Dziewczyna z portretu. Pierwszy przedstawi historię 26-letniego programisty, który zostaje wybrany do wzięcia udziału w dziwnym i zarazem fascynującym eksperymencie. Będzie musiał wejść w interakcję z pierwszą na świecie prawdziwą sztuczną inteligencją, umieszczoną w ciele pięknej dziewczyny-robota. W drugiej produkcji aktorka oraz partnerujący jej Eddie Redmayn wcielą się małżeństwo artystów malarzy, które zostaje poddane próbie, gdy mężczyzna postanawia zmienić swoją płeć. 

We wrześniu w HBO GO swoją premierę będzie mieć również film wyróżniony wieloma nagrodami, w tym m.in. Oscarem za scenariusz Jojo Rabbit. Jest to satyra na II wojnę światową, której autorem jest Taika Waititi.

W nadchodzącym miesiącu nie zabraknie też propozycji dla miłośników kina z różnych zakątków świata.  Wśród wielu nowych filmów, które dodane zostaną do HBO GO, wymienić można m.in. opartą na powieści Bohumila Hrabala czeską produkcję Obsługiwałem angielskiego króla, czy litewski dramat historyczny O zmierzchu, którego akcja rozgrywa się w 1948 roku. Ukazuje złożoną rzeczywistość wczesnych lat sowieckiej okupacji Litwy, tuż po II wojnie światowej, i walkę skazanych na porażkę partyzantów oczami młodego chłopaka należącego do ruchu oporu.

Innymi nowościami będą szwajcarska komedia Płodne lata już za nami o trzech współczesnych trzydziestolatkach, które zmagają się z presją społeczną związaną z posiadaniem dzieci, kariery i udanych związków czy kanadyjska lekka komedia romantyczna Stara panna śledząca życie blisko czterdziestoletniej singielki, która rozpaczliwie szukając miłości, postanawia skonfrontować się w końcu ze swoimi lękami.

Kolejną premierą będzie argentyńska opowieść zatytułowana Śmierć psa, przedstawiająca historię starszego weterynarza i jego emerytowanej żony, którzy prowadzą spokojne, sielankowe życie, dopóki dwa wydarzenia nie zakłócą ich spokoju. Nowozelandzki film Dziecko w drodze opowie o parze, która odkrywa, że będzie mieć razem dziecko. Oboje postanawiają, że rodzicielstwo ich nie zmieni, jednak gdy on coraz bardziej oswaja się z perspektywą ojcostwa, ona ucieka jednak przed wizją macierzyństwa. Inną premierą będzie turecki film Duchy, czyli nagrodzona na Antalya Golden Orange Film Festival opowieść o pełnym kontrastów tureckim społeczeństwie z punktu widzenia czwórki przypadkowych osób.

Amatorów produkcji dokumentalnych czeka premiera programu dokumentalnego Sport równych szans przedstawiającego sportowców, grupy społeczne, pracowników służby zdrowia i innowatorów, którzy starają się wspierać pozytywne zmiany społeczne poprzez sport. Jego gospodarzem jest kanadyjski paraolimpijczyk Greg Westlake, który podróżuje po całym kraju, śledząc historie sportowców i organizacji.

Inną nowścią dokumentalną będzie trzyczęściowy film HBO Rodzina nuklearna. Będzie to opowiedziana przez reżyserkę Ry Russo-Young historia o jej własnej przeszłości. Ry i jej siostra Cade urodziły się w związku dwóch lesbijek dzięki pomocy dawców nasienia. Ich idyllicznemu dzieciństwu zagroził nieoczekiwany proces sądowy, który wstrząsnął życiem rodziny.

https://youtu.be/m8h0DB2LqL0

Więcej o wybranych pozycjach z oferty HBO GO we wrześniu

Czytaj więcej