Aplikacja Apple TV dostępna w kolejnych krajach Europy.

Dedykowana aplikacja Apple TV została udostępniona w kolejnych krajach Europy na iPhony oraz iPady a także na urządzenia Apple TV.

Dotychczas aplikacja Apple TV oficjalnie dostępna była w USA, Kanadzie, Australii, Norwegii oraz w Szwecji. Apple właśnie poszerzyło dostęp do korzystania z usług Apple TV poprzez dedykowana aplikację w Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Niemczech.

Aplikacja została tak zaprojektowana, aby użytkownicy Apple TV mogli szybko i łatwo odnaleźć interesujący ich tytuł. Aplikacja łączy w sobie funkcję Watch Now, dzięki której mamy bezpośredni dostęp do własnych bibliotek oraz oferty Apple’a. Lista aplikacji wspierających Apple TV jest uzależniona od kraju, ale na pewno znajduje się tam ostatnio dodany serwis Amazon Prime Movie jak również dedykowana aplikacja Netflixa, mimo że jego oferta jest dostępna bezpośrednio przez Apple TV.

Dla widzów w Wielkiej Brytanii w większości przygotowano ofertę z BBC iPlayer, ITV Hub oraz My5. Dodatkowo użytkownik otrzymuje dostęp do takich serwisów jak Mubi, Hopster, Curiositystream, Classix, Shudder oraz Sundance.

We Francji natomiast widz otrzyma takie serwisy jak Molotov.tv, OCS oraz MyCanal. Natomiast w Skandynawii działają lokalne serwisy jak C More, Viaplay oraz SVT.