Aplikacja Empik Go debiutuje na czytnikach marki Kindle

Aplikacja Empik Go debiutuje na czytnikach marki Kindle. To kolejny krok w strategii marki, która zakłada dotarcie do jak największego grona czytelników.

Rynek treści cyfrowych rozwija się w dynamiczny sposób. Tylko w tym roku pojawiło się na nim kilkadziesiąt tysięcy nowych odcinków podcastów oraz audiobooków i ebooków. Ma w tym swój duży  udział także Empik Go, który w listopadzie otwiera się na kolejną grupę użytkowników.

Najlepiej oceniana w Polsce aplikacja z audiobookami i ebookami była do tej pory dostępna na telefony, tablety oraz czytniki e-booków Inkbook i Pocketbook. Od teraz jej abonenci mogą czytać ebooki dostępne w aplikacji na czytnikach marki Kindle. Aplikacja w wersji beta trafiła do pierwszych czytelników pod koniec października. Jeszcze w grudniu pojawi się jej wersja 1.0., która uwzględni  komentarze zgłaszane przez fanów ebooków. Co ważne, czytnik Kindle będzie stanowił dodatkowe urządzenie, na którym będzie można korzystać z abonamentu.

Kindle to obecnie najpopularniejsze czytniki e-booków nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W Stanach Zjednoczonych te urządzenia posiada 72 proc. właścicieli czytników (wg statista.com), zaś w Polsce – aż 82 proc. (wg innovationspr.pl). Dlatego też rozwiązanie na popularne „kundelki” było konieczne.. Ten trend widać było wyraźnie w zapytaniach spływających od naszych abonentów – umożliwienie czytania ebooków z Empik Go na Kindle było najpopularniejszą sugestią i dla nas stanowiło priorytetowe zadanie – mówi Michał Kiender, Product Manager Empik Go.

Użytkownicy aplikacji w każdym miesiącu będą mogli przesłać do swojej biblioteki aż 10 tytułów z ponad 35-tysięcznej oferty ebooków. Zaś równolegle na swoim smartfonie czy tablecie – korzystać z pozostałych zasobów aplikacji: ponad 35 tys. audiobooków, słuchowisk i podcastów.

Możliwość korzystania z aplikacji Empik Go na czytnikach Kindle to także duża szansa dla wydawców książek, których tytuły będą miały szansę dotrzeć do kolejnej grupy odbiorców – hard userów czytników marki Kindle. O tym, dlaczego o cyfrowych książkach należy myśleć w kategoriach mainstreamu zdradza Michał Kiender:

W przypadku abonamentów nie ma znaczenia, ile nowości pojawia się w danym dniu na rynku. Książki papierowe rywalizują wtedy ze sobą o miejsce na półkach (tak księgarskich, jak i czytelnika), a czytelnik musi zadecydować portfelem. Książki elektroniczne w abonamencie rywalizują jedynie swoją jakością, a czytelnik nie musi wybierać, każda z nich może trafić na jego wirtualną półkę i zostać po czasie przeczytana. Dlatego też abonament zrównuje w dużej mierze szanse bestsellerów, debiutantów czy niszowych, eksperymentalnych tytułów. Także pozycje z backcatalogu żyją dużo dłużej niż ich papierowe odpowiedniki.

Aplikację należy zainstalować na swoim komputerze (z systemem operacyjnym Windows – od wersji 7  i MacOS – od wersji 11, kolejno podłączyć do niego czytnik i przesłać tytuły ze swojej biblioteki Empik Go na Kindla. Ebooki przesłane na czytnik będą dostępne do końca ważności abonamentu (pełnych 30 dni). Czytnik należy co miesiąc zsynchronizować.

Aplikacja jest dostępna dla klientów z aktywnymi subskrypcjami Empik Go  oraz uczestników programu Empik Premium i Empik Premium Free. Z usługi będzie można korzystać w ramach dowolnego abonamentu, w tym dedykowanego  bibliotekom.

Empik/Zdjęcie główne: Amazon