Nowości w TVP VOD

TVP VOD zaprasza do obejrzenia kolejnego spektaklu kultowego Teatru Sensacji „Kobra”, dramatu izraelskiego reżysera Samuela Maoza pt. „Foxtrot”, poruszającego spektaklu Teatru Telewizji o eksperymentach medycznych na więźniarkach obozu w Ravensbrück, a także nowego mini serialu „Oszustka”.

W ramach sensacyjnych Czwartków z Kobrą TVP VOD zaprasza na spektakl –„Amerykańska guma do żucia Pinky”. Tym razem śledztwo dotyczy zamordowanego właściciela lodziarni. Niezapomniane kreacje stworzyli m.in. Joanna Jędryka, Irena Karel, Barbara Klimkiewicz, Emil Karewicz i Krzysztof Kowalewski.

Pakiet premier filmowych w ramach cyklu Wolne soboty otwiera obsypany nagrodami dramat pt. „Foxtrot”. Film opowiada o izraelskim małżeństwie, które dowiaduje się o śmierci syna – żołnierza. Obydwojgiem targają inne emocje – Dafna przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, natomiast Michael wpada w gniew. W roli głównej – znakomity aktor izraelski Lior Ashkenazi. Film ukazuje groteskę wojny, wnikliwie skupia się na życiu wewnętrznym bohaterów.

Nie można pominąć także „Małych mężczyzn”, amerykański dramat z premierą na Sundance Film Festival o historii przyjaźni dwóch nastolatków uwikłanych w konflikt związany z interesami dorosłych – rodzice Jake’a podwyższają matce Tony`ego czynsz za sklep. Mocna dawka obyczajowego kina, błyskotliwe role młodych aktorów.

Na szczególną uwagę zasługuje najnowszy monodram Teatru Telewizji „Ravensbrück. Miasto kobiet” w wykonaniu Barbary Prokopowicz. Spektakl, oparty na wspomnieniach Wandy Półtawskiej „I boję się snów”, skupia się na obozowej codzienności więźniarek, ofiar pseudomedycznych eksperymentów prowadzonych przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. To opowieść o sile kobiet, które w nieludzkim otoczeniu potrafiły zachować godność, dzięki wzajemnej solidarności bez względu na narodowość.

W niedzielę TVP VOD zaprasza do obejrzenia kolejnej premiery, tym razem docenionej przez krytyków serialu „Oszustki”, utrzymanej w konwencji thrillera psychologicznego opowieści o konflikcie pomiędzy nauczycielką akademicką a jej studentką. Zakwestionowanie uczciwości studentki w zakresie autorstwa złożonej pracy zwiastuje początek gigantycznych problemów. Katherine Kelly partneruje Molly Windsor, zdobywczyni nagrody BAFTA za telewizyjny dramat kryminalny „Trzy dziewczyny”.

Nadchodzący weekend to również kolejne odcinki uwielbianych przez widzów seriali – „La Bandida” o losach meksykańskiej szefowej grupy narkotykowej i „Dziewczęta z Antypodów” oparty na prawdziwej historii obraz, opowiadający o losach pięciu wojskowych pielęgniarek, cichych bohaterek I wojny światowej.

Do TVP VOD powraca także nagradzany dokument „Ściana cieni” o zderzeniu dwóch kultur u podnóża góry Kumbhakarna, dla himalaistów, to wymarzony cel do zdobycia. Dla tubylców – jedna z ostatnich świętych gór.

Telewizja Polska/Zdjęcie główne: serial Oszustka