Camilla Läckberg i Alexander Karim stworzyli porywającą historię miłosną

Bestsellerowa autorka Camilla Läckberg i popularny aktor Alexander Karim wspólnie napisali scenariusz historii audio w ramach Storytel Original.

Bohaterami tej niezwykłej historii miłosnej jest dwoje nieznajomych, izolujących się w swoich pokojach w hotelu, podczas gdy ludzkości zagraża śmiertelny wirus. Niechcący łamią zasady swojego odosobnienia, by szaleńczo, wbrew instynktowi przeżycia zakochać się w sobie. Premiera globalna serialu audio ”Glacier” zaplanowana jest na 15 czerwca.

Co dzieje się z osobą w izolacji? Co warte jest życie, gdy nie ma w nim innych ludzi? Jak można kochać, gdy miłość zagraża twojemu życiu? Te pytania zainspirowały Camillę Läckberg i Alexandra Karima do napisania historii pt. ”Glacier”.

”Glacier” zostanie opublikowany w czternastu językach. Od 15 czerwca serialu audio będzie można posłuchać w Szwecji, Finlandii, Danii, Islandii, Holandii i Belgii, Bułgarii i Polsce.

W kolejnych miesiącach produkcja trafi do Niemiec, Brazylii, Kolumbii, Meksyku, Hiszpanii, Włoch, Rosji i Turcji. W każdym kraju główni bohaterowie przemówią innymi głosami. W Szwecji będą to Alexander Karim oraz Lena Endre, znana m.in. z „Millenium” oraz filmów Ingmara Bergmana.

Endre i Karim wcielą się również w te postacie w filmie pod tym samym tytułem, w reżyserii Bakera Karima, który premierę będzie miał wiosną tego roku.

Praca nad tą historią w różnych formatach otworzyła przed nami wiele możliwości. W serialu audio słuchacze i słuchaczki będę mogli bliżej poznać parę bohaterów i obserwować ich różne oblicza; fabuła może podążać różnymi ścieżkami, niż filmowa, do tego stopnia, że różne może być i samo zakończenie. Glacier to opowieść, która przekracza granice, co fascynowało mnie i Alexandra. Nie możemy się doczekać aż historia ta dotrze do różnych publiczności, w różnych mediach – opowiada Camilla Läckberg.

To opowieść bardzo bliska naszym sercom, dzięki czemu projekt ten napędzała nasza pasja. Sama fabuła była rzecz jasna inspirowana wydarzeniami minionego roku. To był bardzo emocjonujący, napięty, niezwykły rok, cieszę się więc, że wkrótce będziemy mogli podzielić się naszymi wrażeniami – mówi Alexander Karim.

Akcja ”Glaciera” rozgrywa się w luksusowym hotelu, w którym – w osobnych pokojach – przebywają lekarka i pastor. Z początku nie są nawzajem świadomi swojego istnienia.

Na zewnątrz szaleje pandemia, izolują się więc na kwarantannach, które ratują im życie, ale też powoli ich wyniszczają. Oboje izolują się, by przeżyć, ale pod wieloma względami każde z nich od dawna izolowało się w swoich wnętrzach. Niespodziewany błąd prowadzi do zakazanego spotkania, które zasiewa ziarno wspaniałej, pochłaniającej ich miłości. Miłości, dla której warto umrzeć.

„Glacier” to historia o miłości, o którą trzeba walczyć, opowiadana, gdy każde z nas ma świadomość tego, jak izolowanie się od innych może wpływać na nasze dusze. To prawdziwie szekspirowska opowieść – o pragnieniach, które są warte więcej, niż nawet życie. Storytel jest dumny, że mógł pracować nad tą historią i rozwijać ją wspólnie z twórcami. Zespół, który wspierał autorów przy serialu audio Glacier był największym, jaki dotychczas pracował u nas nad produkcją audio. Wszystko, by poruszyć serca słuchaczy i słuchaczek – relacjonuje Anna Öqvist Ragnar, producentka wykonawcza ”Glaciera” ze strony Storytel.

Pod względem przekładów i koordynowanych symultanicznych produkcji, to nasz największy projekt. Ta historia jest bardzo na czasie, i to świetne uczucie, móc ją zaprezentować tak wielu słuchaczom i słuchaczkom w tak wielu krajach. Storytel Original to obecnie niesamowita mieszanka lokalnych produkcji, które są w stanie zawojować świat” – mówi Rickard Henley, szef działu Global Direct Publishing w Storytel.

Storytel/Zdjęcie główne: Pexels