Empik #premieryonline Premiera „Pisma. Magazynu Opinii”

Karolina Wigura, Piotr Trudnowski, Krzysztof Zalewski – środa, 3 marca, godz. 18:00 

Gośćmi dyskusji towarzyszącej premierze marcowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii” będą Karolina Wigura, Piotr Trudnowski i Krzysztof Zalewski.
Tematem rozmowy będą konsekwencje rosnącej frustracji wywołanej pandemią, w dobie mediów społecznościowych i politycznych podziałów, oraz próby szukania głębszego porozumienia między wściekłymi na siebie wzajemnie grupami. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
 
„Miesiące frustracji, pustego czasu i pozbawienia dawnego sposobu życia, tak charakterystyczne dla przedłużającego się kryzysu covidowego, w dobie mediów społecznościowych potrafią skutkować potężnymi wybuchami społecznego buntu” – pisze Karolina Wigura w eseju do marcowego „Pisma” i prognozuje, że nie tylko rok 2021, lecz również następne lata przyniosą nam wiele publicznych wybuchów gniewu.

Prof. Karolina Wigura (ur. 1980) to członkini Zarządu Fundacji Kultura Liberalna i adiunktka na Wydziale Socjologii UW. Studiowała socjologię, filozofię i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Stypendystka m.in. Wissenschaftskolleg zu Berlin, Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu, German Marshall Fund i Leadership Academy for Poland.

latach 2016-2018 współdyrektorka programu „Knowledge Bridges Poland–Britain–Europe” w St. Antony’s College na Uniwersytecie Oksfordzkim. Opublikowała książki „Wina narodów. Przebaczenie jako strategia prowadzenia polityki” (2011, nagroda im. J. Tischnera 2012, nominacja do nagrody im. Jerzego Turowicza) oraz „Wynalazek nowoczesnego serca. Filozoficzne źródła współczesnego myślenia o emocjach” (2019, nominacja do nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego).

Piotr Trudnowski jest prezesem Klubu Jagiellońskiego, redaktorem i szefem działu „Polityka republikańska” na portalu opinii Klubu Jagiellońskiego.

Krzysztof Zalewski to człowiek-orkiestra, który nie może żyć bez sceny. Przełomem w jego karierze była wydana w 2016 roku płyta „Złoto”, najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa w jego dorobku. Z niej pochodzą m.in. przeboje „Miłość miłość” i „Polsko!”. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym, jak np.

Niemen i Męskie Granie. Krążek „Złoto” szybko pokrył się platyną, a za kolejny – „Zalewski śpiewa Niemena” – Krzysztof był nominowany do Paszportu Polityki, dostał Fryderyka i wiele innych wyróżnień. Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album „ZABAWA”. Płyta stanowi przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Empik/Zdjęcie główne:Empik