Finałowe rozgrywki turniejuNitto ATP Finals dostępne w serwisie Polsat Box Go

Wystartował ostatni tegoroczny turniej tenisowy z cyku ATP Tour. W Turynie spotka się ośmiu najlepszych singlistów całego 2021 roku oraz tyle samo par deblowych. Rywalizacja toczy się o miano światowego numeru jeden w tym sezonie. W grze pojedynczej wystąpi najlepszy obecnie polski tenisista – Hubert Hurkacz. 

Hubert Hurkacz to dopiero drugi w historii Polak, który zagra w turnieju kończącym sezon tenisistów. Pierwszym był Wojciech Fibak, który w 1976 roku dotarł aż do finału. Ceniony obecnie ekspert, wróży Hurkaczowi pobicie swojego wyniku.

Zdaniem Fibaka, 24-letni Wrocławianin ma wszystko, by stać się światową gwiazdą tenisa. Najlepszym potwierdzeniem tych słów są dokonania Hurkacza w dobiegającym właśnie końca sezonie. Hurkacz zaczynał go poza czołową trzydziestką rankingu ATP, ale świetną grą dotarł do pozycji numer siedem i w dniach 14 – 21 listopada będzie rywalizował z elitą.

Rywalizacja singlistów w turnieju Nitto ATP Finals odbywa się w dwóch czteroosobowych grupach, w których mecze odbywają się na zasadzie „każdy z każdym”. Dwóch najlepszych zawodników z obydwu grup awansuje do półfinałów, a ich zwycięzcy zagrają o miano numeru jeden całego turnieju.

W wyniku losowania Hubert Hurkacz trafił do grupy z Aleksandrem Zwieriewem, Matteo Berrettinim i Daniiłem Miedwiediewem.

Wszystkie mecze singlowe i deblowe turnieju Nitto ATP Finals będą transmitowane w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra w dniach 14 – 21 listopada. Rozgrywki można oglądać także w serwisie rozrywki internetowej Polsat Box Go zarówno na stronie polsatboxgo.pl, jak i w aplikacji: na komputerach, urządzeniach mobilnych oraz w wybranych Smart TV, Android TV, Apple TV i Amazon FireTV. Serwis zapewnia również funkcje Chromecast i AirPlay umożliwiające przesyłanie obrazu z telefonu lub tabletu na inne urządzenia.

Grupa Polsat/Zdjęcie główne: Mario Gogh/Unsplash