„Folwark” – nowy podcast Michała Janczury na platformie TOK FM

Od jutra na platformie podcastowej TOK FM swoją premierę będzie mieć „Folwark”. To kolejny radiowy serial dokumentalny autorstwa Michała Janczury, tym razem o władzy, polityce i lokalnych układach.

Pierwszy odcinek podcastu będzie dostępny dla wszystkich internautów na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. Kolejnych części cyklu będzie można słuchać bezpłatnie tylko w dniu premiery odcinka, a później dostęp do nich będą mieć wyłącznie subskrybenci TOK FM Premium. Dodatkowo, odcinki serii pojawią się też na antenie Radia TOK FM.

Kilkadziesiąt osób w krótkim czasie rezygnuje z pracy w Urzędzie Miasta. Nie wytrzymali. Część jest zmuszona korzystać z pomocy psychologa i psychiatry. Twierdzą, że padli ofiarami tyrani, nękania i mobbingu. Za wszystko, ich zdaniem, odpowiada jeden człowiek: burmistrz. Mieszkańcy proszą o pomoc dziennikarza, bo nie wierzą w instytucje, sądy i prokuraturę. Szybko okazuje się, że burmistrz i Kalisz Pomorski mają jeszcze wiele tajemnic do odkrycia…

– Wszystko, o czym opowiada serial „Folwark”, dzieje się naprawdę. Tu i teraz. W Polsce. W Kaliszu Pomorskim, małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim. Michał Janczura pojechał tam zaalarmowany przez byłych i obecnych pracowników miejskiego ratusza. Przez ponad pół roku zbierał materiały i rozmawiał z ludźmi. Przez ten czas odkrył, jak funkcjonuje ta mała społeczność. „Folwark” to jednak opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma mediów i żadnej kontroli, władza może więcej – mówi o cyklu Magdalena Birecka, szefowa tokfm.pl.

Pierwszy odcinek serialu dokumentalnego, w którym słuchacze poznają bohaterów „Folwarku” i ich problemy, pojawi się na platformie podcastowej TOK FM – na www.tokfm.pl/folwark i w aplikacji TOK FM we wtorek, 15 lutego br. o godz. 12:00. Będą go mogli wysłuchać wszyscy internauci. 

Kolejne części cyklu będą dostępne online dla wszystkich tylko w dniu premiery odcinka, a później – wyłącznie dla subskrybentów TOK FM Premium.

Dodatkowo, odcinki serialu „Folwark” będą emitowane na antenie Radia TOK FM. Wszystkich odcinków będzie można wysłuchać w niedzielę w tygodniu premiery, zaś części pierwszej i ostatniej, czyli szóstej – we wtorek wieczorem (w dniu premiery online).

Autorem serialu „Folwark” jest Michał Janczura, dziennikarz Radia TOK FM. Na platformie podcastowej w 2021 r. pojawiły się dwie części radiowego serialu dokumentalnego jego autorstwa pt. „Piecza” – był to cykl opowiadający o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie pieczy zastępczej, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Serial przedstawiający dramatyczne losy dzieci, wywołał poruszenie wśród polityków i instytucji, a Michał Janczura został nominowany do wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press 2021 w kategorii Reportaż audio, a także otrzymał tytuł „Czułego sygnalisty”.

Agora/Zdjęcie główne: Agora