Google Play Music zastępuje odtwarzacz muzyki. Samsung układa się z serwisami streamingowymi.

Samsung postanowił mocniej związać się z Googlem. Google Play Music stał się domyślną aplikacją do odtwarzania muzyki w telefonie. Tym razem Google dodaje więcej niż w poprzedniej wersji telefonu.

Nawiązanie ściślejszej współpracy pomiędzy dwoma gigantami wydaje się być pożyteczna tak dla Samsunga jak i dla Google’a. Serwis muzyczny będzie z góry zapewniony ruch w serwisie i dodatkowo może liczyć na nowych klientów. Użytkownicy najnowszego flagowego modelu smartfona Galaxy S8 otrzymają nie tylko domyślnie ustawioną aplikację, ale również związane z jej użytkowaniem benefity.

Trzymiesięczny bezpłatny okres próbny serwisu Google Play Music, pod warunkiem, że nie korzystał wcześniej z płatnej usługi. Możliwość przesłania do 100 tysięcy własnych utworów do serwisu, celem ich późniejszego odsłuchu (standardowo użytkownik serwisu może przesłać 50 tysięcy utworów). Samsung obiecuje również zintegrować aplikację z najnowszym swoim dzieckiem Bixby, który zamierza konkurować z rozwiązaniem w iPhone’ach- Siri.

Aplikacja do odtwarzania muzyki Samsung Music jest dostępna w sklepie Play i można w każdym momencie ją zainstalować w smartfonie. To dobra alternatywa dla tych, których ciągle ograniczają dostępowe gigabajty w planach taryfowych, ponieważ pomimo zwiększonej ilości ładowania utworów do serwisu to jednak ich odtwarzanie wymaga życia przydzielonego w abonamencie pakietu danych.