Gravitas Movies. Nowy serwis SVOD z kinem niezależnym

Gravitas Movies to nowy serwis wideo stworzony przez Gravitas Ventures, wspólne przedsięwzięcie kilkudziesięciu studiów filmowych skupionych wokół Red Arrow Studios.

Serwis został udostępniony na terenie USA, jednak już latem tego roku obiecuje otworzyć swoją bibliotekę globalnie. W USA Gravitas Movies dostępny jest przez platformę Xfinity X1, Apple TV, Roku, Amazon, Fire TV oraz na platformie Android na urządzeniach mobilnych.

Na otwarcie oferuje ponad 1 000 tytułów w kategorii komedie, horrory, thrillery, dokumenty, filmy akcji oraz dramaty w miesięcznej subskrypcji na poziomie 4,99 dolarów. Serwis udostępnia również 7-dniowy okres bezpłatny.

Usługa Gravity pojawia się w momencie zamknięcia w październiku biegłego roku przez Warner Media lubianego i cenionego w USA serwisu Film Struck, pozostawiając wielu rozczarowanych tym faktem fanów serwisu. Gravity Movies będzie się starał uzupełnić po Film Struck, jednak już wiemy, że niebawem pojawi się następna tego serwisu stworzony bezpośrednio przez Criteriona o czym pisaliśmy wcześniej.

Red Arrow Studios to zespół 20 firm produkcyjnych z całego świata produkujących rocznie 485 programów o długości 2400 godzin. Zarządza 1300 kanałami internetowymi obsługując 11 miliardów wyświetleń wideo miesięcznie. Jest częścią ProSiebenSat.1 Media SE, jednej z wiodących grup medialnych w Europie.

Jeśli zapowiedź globalnego udostępnienia serwisu się sprawdzi, oznacza to, że latem na Polski rynek wejdzie kolejny serwis SVOD z własnymi oryginalnymi produkcjami.

Stream2me/DigitalTVEurope