Julia – serial Max Original inspirowany ikoną, jaką jest Julia Child

Serial Max Original Julia opowiada historię nieustraszonej szefowej kuchni i autorki książek kucharskich Julii Child. W 1962 roku, po sukcesie swojej debiutanckiej książki kucharskiej, Julia zaczyna gościć w amerykańskich domach, dzięki programowi The French Chef, który staje się pionierem współczesnych programów kulinarnych. Serial od dzisiaj, 31 marca, dostępny jest w HBO Max.

Serial Max Original Julia jest inspirowany niezwykłym życiem Julii Child i jej długoletnim programem telewizyjnym „The French Chef”, który stał się pionierem współczesnych programów kulinarnych.

Poprzez pryzmat życia Julii i jej wyjątkowej radości życia, serial zagłębia się w kluczowy moment amerykańskiej historii. Obserwujemy w nim czasy pojawienia się telewizji publicznej jako swego rodzaju nowej instytucji społecznej, feminizmu i ewolucję kulturową Ameryki. Sercem opowieści jest jednak portret kochającego się małżeństwa.

W roli głównej w serialu występuje Sarah Lancashire (Happy Valley), a w pozostałych rolach grają: David Hyde Pierce (Frasier), Bebe Neuwirth (Madam Secretary), Brittany Bradford (broadwayowska sztuka Bernhardt/Hamlet), Fran Kranz (Homecoming) oraz Fiona Glascott (Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda).

Serial Max Original Julia został wyprodukowany przez Lionsgate oraz 3 Arts Entertainment.  Showrunnerem serial jest Chris Keyser (The Society), który wraz z twórcą Danielem Goldfarbem pełni także obowiązki producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są także Erwin Stoff (Na skraju jutra) z ramienia 3 Arts Entertainment oraz Kimberly Carver i Charles McDougall. Todd Schulkin pełni obowiązki producenta konsultującego w imieniu The Julia Child Foundation for Gastronomy and the Culinary Arts.

Już od dzisiaj, premierowo, w HBO Max dostępne są trzy odcinki serialu Julia. Kolejne dodawane będą co tydzień, po jednym. Serial liczy 8 odcinków.

HBO Max/Zdjęcie główne: HBO Max/Wideo: YouTube