Kolejne audycje Programu 1 PR już nie tylko na antenie, ale także w internecie

Od poniedziałku (20 stycznia) odbiorcy Programu 1 Polskiego Radia już nie tylko usłyszą, ale również zobaczą wydłużone rozmowy w kolejnych – poza „Sygnałami dnia” – audycjach: „W samo południe” oraz „Ekspres Jedynki”. 

Technologie zastosowane w nowym multimedialnym studiu radiowej Jedynki umożliwiają kontynuację audycji online poprzez streaming wideo. Radiowa Jedynka korzysta z najnowszych technologii, które pozwalają bezpośrednio przesyłać do internetu wszystko, co dzieje się w studiu.

Scenografię nowego studia stanowią m.in. 65-calowe monitory służące do wyświetlania treści związanych z realizowaną audycją, co pozwala na realizację treści multimedialnych z rozdzielczością 4K. Całość powstała w oparciu o elementy tradycyjnego studia radiowego. Zastosowanie tych narzędzi pozwala słuchaczom śledzić kolejne spotkania z gośćmi radiowej Jedynki już nie tylko na antenie.

Od 20 stycznia wydłużone rozmowy w magazynie „W samo południe” (godz. 12.15) oraz komentarze ekspertów w „Ekspresie Jedynki” (godz. 15.30) również nadawane będą z multimedialnego studia i udostępniane w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia.

To kolejny etap długofalowego procesu konsekwentnego rozwoju oferty programowej radiowej Jedynki z wykorzystaniem szeregu zmian technologicznych i koncepcyjnych, wprowadzany przez Dyrekcję Programu 1 Polskiego Radia.

W marcu ub.r. na antenie radiowej Jedynki zadebiutowały poranne komentarze ekspertów, popołudniowe „Komentarze dnia” publicystów oraz debaty polityczne po godz. 18.00. Codziennie o północy Jedynka gra również pełną wersję hymnu. W czerwcu ub.r. najstarsza radiowa antena wraz ze startem kultowej audycji „Lato z radiem” w nowej formule zyskała nową oprawę dźwiękową i „jingle” audycji, podkreślające ich charakterystyczny, rozpoznawalny styl.

Ponadto każdego ranka słuchaczy „Czterech pór roku” (godz. 9.00-12.00) witają duety prowadzących: Sława Bieńczycka, Agnieszka Kunikowska, Karolina Rożej, Marzena Kawa, Roman Czejarek, Daniel Wydrych, Grzegorz Frątczak i Piotr Kędziorek.

Radiowa Jedynka stawia na równoczesny rozwój dźwięku i obrazu, dlatego adaptacji akustycznej i scenografii wizyjnej poddane zostało również studio emisyjne Programu 1 Polskiego Radia. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii akustycznych zapewnia niezmiennie wysoką jakość dźwięku audycji nadawanych na żywo oraz zupełnie nową warstwę wizualną i wartość wizyjną prezentowanego obrazu.

Ciąg dalszy rozmów „Sygnałów dnia”, „W samo południe” oraz „Ekspresu Jedynki” można oglądać poprzez streaming wideo dostępny na stronie oraz w mediach społecznościowych radiowej Jedynki.

Polskie Radio/Zdjęcie:Polskie Radio