Tydzien z głowy, czyli o czym nie pisaliśmy (13-19 stycznia)

Najnowszy raport „No Tax and Chill” przygotowany przez angielski think tank Tax Watch UK wykazuje, ze Netflix w 2018 roku poprzez spółki typu offshore przeniósł do tzw. rajów podatkowych 430 mln dolarów zysków. Serwis generując w 2018 roku 1,2 miliarda dolarów zysku, w tym 860 milionów funtów przychodu z rynku Brytyjskiego, gdzie nie zapłacił ani jednego funta podatków. Wręcz przeciwnie, w ramach ulg podatkowych Netflix otrzymał w Wielkie Brytanii 94 000 funtów.

 

 

 

Iflix nawiązał współprace z serwisem TikTok. Na swojej platformie będzie udostępniał krótkie filmiki użytkowników TikTok. Iflix to darmowy serwis streamingowy pochodzący z Malezji oferujący dostep do swoich bibliotek w we wschodniej i południowej Azji. Obecnie ma ponad 25 użytkowników.

 

 

 

Fox uruchomił nowy serwis streamingowy Fox Soul skierowany do afroamerykańskich widzów. Nowy serwis będzie oferował własne oryginalne produkcje oraz dodatkowo produkcje lokalne nawiązujące do tradycji społeczności afroamerykańskiej. Fox w przeciwieństwie do innych gigantów mediowych postawił na nadawanie na żywo, również poprzez aplikacje streamingowe. 

 

 

 

Platforma streamingowa ITV HUB angielskie stacji telewizyjnej ITV w roku 2019 zaraportowała ponad 500 milionów godzin odtworzeń materiałów wideo. Stanowi to 13 proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Platforma ma obecnie ponad 30 milionów zarejestrowanych użytkowników co oznacza że przekroczyła cel zaplanowany na 20201 rok. Najpopularniejszym programem okazała się „Love Island”.