Listopad w TVP VOD. Premiery i przedpremiery

Wśród listopadowych premier na TVP VOD zobaczymy serial kostiumowy „Wszystko dla pań” oraz „Wyznanie” z Martinem Freemanem, którego widzowie doskonale znają m.in. z trylogii „Hobbit”, czy „Fargo”. 

Pakiet listopadowych premier otwiera trzymający w napięciu dramat „Wyznanie”. Fabuła oparta jest na faktach związanych ze zniknięciem w marcu 2011 r. 22-letniej Siany O’Callaghan. Poznajemy historię nadinspektora Steve’a Fulchera, który ścigając sprawcę narusza procedury, ryzykuje karierę i reputację.

Gwiazdorska obsada (Martin Freeman i Imelda Staunton), niekonwencjonalne metody policjanta, zaskakujące zwroty akcji to gwarancja emocjonującej rozrywki.

Wielbicieli formatów kostiumowych nie zawiedzie inspirowany powieścią Emila Zoli serial BBC „Wszystko dla pań”. Bohaterką jest Denise, sprytna Szkotka, która zostaje ekspedientką pierwszego w Anglii domu towarowego „Paradise”. To historia miłosna z mroczną tajemnicą w tle. Ponadto urzekające kostiumy i pełna przepychu scenografia zaciekawią miłośników tematów modowych i lifestylowych.

„Efekt motylka” to niezwykle poruszająca historia Zuzi, cierpiącej na EB – nieuleczalną chorobę genetyczną skóry. Dzięki bliskim i wielu obcym ludziom zebrano kolosalną kwotę na eksperymentalne leczenie, tym samym rozpoczynając prawdziwą walkę o zdrowiei życie dziewczynki. Wielowątkową opowieśćo poświęceniu, miłości i nadziei pozwalającej przezwyciężać codzienny dramat wzbogaca niezwykle subtelna muzyka autorstwa laureata Oscara – Jana A.P. Kaczmarka.

„Wieloryb z Lorino”, film dokumentalny nagrodzony na tegorocznym Millennium Docs Against Gravity Film Festival. Ukazuje życie i zwyczaje mieszkańców Półwyspu Czukockiego, którzy kultywują tradycję polowań na gigantyczne walenie. Mimo, że zwierzęta te w lokalnych wierzeniach zajmują miejsce szczególne, to Czukcze, Eskimosi czy Rosjanie z Lorino traktują ten wymierający gatunek użytkowo.

W bibliotece TVP VOD miłośnicy seriali mają okazję obejrzeć na tydzień przed emisją antenową m.in. najnowsze odcinki produkcji: „Ludzie i bogowie”, „O mnie się nie martw”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia” czy najpopularniejszej sagi rodzinnej „M jak miłość”, która w listopadzie obchodzi 20-lecie. Ponadto przedpremierowe odcinki „Ojca Mateusza”, „Klanu”, „Leśniczówki”, „Na sygnale”, „Komisarza Alexa” oraz innych serialowych kontynuacji.

Telewizja Polska/Zdjęcie główne: kadr z filmu „Wiloryb z Lorino”