Livestreaming w 360 stopni z koncertu otwarcia Elbphilharmonie

Już dzisiaj o godz. 18:00  w sieci będzie można oglądać na żywo koncert inaugurujący otwarcie jednej z najlepszych sal koncertowych na świecie zbudowaej w Hamburgu – Elbphilharmonie. Transmisja przez internet opracowana została w technologii 360 stopni.

Sala koncertowa została zbudowana kosztem 789 mln euro (założony budżet początkowy na budowę wynosił 77 mln euro) zachwyca nie tylko architekturą ale również właściwościami akustycznymi. Budowa filharmoni trwała 7 lat dłużej niż zakładano, jednak dziś po latach doświadczeń budynek jest wyposażony w jedne z najbardziej rygorystycznych środków bezpieczeństwa. Dzisiejszy koncert w wykonaniu NDR Orchestra będzie gościł 2000 melomanów muzyki w tym prominentnych gości jak prezydenta Niemiec, Joachima Gaucka, kanclerz Angelę Merkel i prezydenta Hamburga Olafa Scholza.

Koncertem dyrygować będzie Thomas Hengelbrock a repartuar przeniesie gości w muzyczną podróż od renesansu do współczesności. Planowane zakończenie to godz. 22:45.

Koncert będzie można również oglądać na żywo w stacji NDR oraz podłuchać w radiu NDR 90,3. My zapraszamy standardowo do wersji streamingu online.