Marihuana od Netflixa. Seria limitowana.

Netflix to dostawca jednych z najlepszych produktów serialowych i usług streamingowych. 10 nowych różnych szczepów marihuany produkcji Netflixa ma nam uprzyjemnić oglądanie najlepszych seriali serwisu.

W miniony weekend w Los Angeles serwis połączył siły z sklepem Alternative Herbal Health Services i zaprezentował 10 nowych oryginalnych odmian marihuany, przeznaczonej do celów leczniczych. „The Netflix Collection”, bo tak została nazwana kolekcja, inspirowana była takimi serialami jak Arrested DevelopmentOrange Is the New Black i Bojack Horseman.

Netflix będąc w zgodzie z prawem federalnym nie może uzyskiwać zysku z sprzedaży marihuanowej kolekcji. Można się tylko domyślać że serwisowi daleko do nowego kierunku rozwoju biznesu a nowe szczepy są prezentowane i sprzedawane tylko podczas wydarzeń promocyjnych związanych z premierą nowego oryginalnego serialu Disjointed. 

Aż trzy nowe szczepy marihuany z kolekcji Netflixa związanych jest z najnowszą premierą Disjointed, gdzie w rolę głównej bohaterki obsadzono Kathy Bates, która jest również współautorką fabuły. Aktorka w serialu gra zwolenniczkę legalizacji trawki, która po wielu latach w końcu spełnia swoje marzenie i zaczyna prowadzić w Los Angeles aptekę z marihuaną. Do pomocy ma dwudziestokilkuletniego syna i poważnie zafrasowanego ochroniarza. Cała trójka jest nieustannie na mniejszym lub większym haju. Premiera serialu miała miejsce 25 sierpnia i prezentowana jest pod polskim tytułem Rodzinka w opałach.

Serialowi Arrested Development towarzyszy szczep Banana Stand Kush, tytułowi Wet Hot American Summer: Ten Years Later pomagać w promocji będzie szczep Camp Firewood a serialowi Mystery Science Theater 3000 szczep Moon 13.  Odmiana Poussey Tiot inspirowana była serialem Orange is The New Black. Swoich własnych szczepów doczekały się również takie seriale jak Grace & Frankie (odmiana Peyotea 73)ChelseaSanta Clarita Diet (odmiana Baka Bile), Bojack Horseman (odmiana Prickly Muffin) i Lady Dynamite.

Bez cienia wątpliwości wiemy już że Netflix wyprodukował co najmniej 10 seriali, w których mocnym akcentem jest marihuana.