Mesjasz już 1 stycznia na Netflix

Serial oryginalny Netflix Mesjasz to prowokacyjny i trzymający w napięciu thriller, który pokazuje, jak wywiera się wpływ i kształtuje wiarę w erze mediów społecznościowych. premiera już 1 stycznia w serwisie Netflix.

Agentka CIA Eva Geller (Michelle Monaghan) prowadzi śledztwo służące ustaleniu pochodzenia i zamierzeń człowieka (Mehdi Dehbi), który przyciąga międzynarodową uwagę efektownymi zakłóceniami porządku publicznego. Ta charyzmatyczna postać zyskuje popularność w światowych mediach i gromadzi coraz liczniejszych wyznawców opisujących dokonywane przez niego cuda.

Geller ściga się z czasem, próbując stwierdzić, czy ten człowiek naprawdę jest mesjaszem, czy tylko oszustem, którego działania zagrażają porządkowi na świecie. Rozwijająca się fabuła jest prezentowana z różnych przeplatających się perspektyw.

Oglądamy tę historię oczami m.in. izraelskiego oficera wywiadu (Tomer Sisley), teksańskiego kaznodziei (John Ortiz) i jego córki (Stefania LaVie Owen), palestyńskiego uchodźcy (Sayyid El Alami) oraz dziennikarki (Jane Adams) opisującej sprawę w mediach. W obsadzie znaleźli się też m.in. Melinda Page Hamilton, Wil Traval, Fares Landoulsi, Dermot Mulroney i Beau Bridges.

Twórcą serialu jest Michael Petroni (Złodziejka książek), reżyserią zajęli się James McTeigue (V jak Vendetta) i Kate Woods (Rectify), a produkcją wykonawczą — Michael Petroni, James McTeigue, Andrew Deane (Druga twarz), Mark Burnett i Roma Downey (miniserial BibliaBen-Hur).

Obsada
Michelle Monaghan jako Eva Geller
Mehdi Dehbi jako al-Masih
Tomer Sisley jako Aviram 
John Ortiz jako Felix Iguero
Melinda Page Hamilton jako Anna Iguero
Stefania LaVie Owen jako Rebecca Iguero
Sayyid El Alami jako Jibril 
Jane Adams jako Miriam Keneally
Wil Traval jako Will Mathers
Fares Landoulsi jako Samir
Dermot Mulroney jako Prezydent Young
Beau Bridges jako Edmund De Guilles
Philip Baker Hall jako Zelman Katz

Netflix