MTV uruchamia serwis streamingowy

Viacom International, właściciel MTV uruchomił swój pierwszy serwis streamingowy.

Serwis pod nazwą MTV Play dostępny na razie tylko na terenie Wielkiej Brytanii uruchomiony został w postaci aplikacji. Skierowany jest do młodych widzów będzie zawierał podsumowania oraz transmisje live kanału MTV U.K. Miesięczny abonament wyceniono na 3,99 funta brytyjskiego.

Subskrypcja może być opłacona tylko przez platformy App Store oraz Google Play, jednak Viacom nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia innych form zapłaty za korzystanie z serwisu. 

Marka MTV powstała w 1981 roku i jest to pierwszy taki projekt telewizji. Zmiana pokoleniowa oraz zmiana zwyczajów konsumpcji treści wideo, kiedy to młodzi przesiadają się ze stacjonarnej na mobilną konsumpcję zmusiła nadawce do zmiany podejścia do młodych widzów.

Oferta serwisu będzie zawierała takie popularne tytuły jak Geordie ShoreLindsay Lohan’s Beach Club and The Charlotte Show oraz specjalne przygotowane serie, dostępne w serwisie Show Us Ur Phone, What the Yuck and MTV Meets.

Viacom na pytanie o uruchomienie serwisu w innych krajach, odpowiedział że nie ma na razie takich planów. Skupiają się rozszerzeniu biblioteki wideo oraz współpracy z telekomami, które mogłyby oferować serwis w swoich pakietach.

stream2me

Notes

  • Spotify dostępne w Rosji oraz w 12 kolejnych krajach: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Kazachstan, Kosowo, Mołdawia, Macedonia Północna, Serbia, Słowenia i Ukraina.