FILE - JULY 21, 2014: It was reported that Netflix reported a second-quarter profit of $71 million, or $1.15 a share, on revenue of $1.34 billion July 21, 2014. 400303 05: Packages of DVDs await shipment at the Netflix.com headquarters January 29, 2002 in San Jose, CA. The online DVD rental site has 500,000 subscribers who can rent, receive and return unlimited discs per month by mail. (Photo By Justin Sullivan/Getty Images)

Netflix DVD z nową aplikacją

Obecnie Netflix kojarzy się wszystkim z serwisem VOD oraz oryginalnymi serialami. Niewielu z nas (za wyjątkiem branży oraz obywateli USA) wie, że serwis zaczynał swoją działalność w 1998 r. od wypożyczalni filmów na płytach DVD.

Po prawie 20 latach nic się nie zmieniło. Netflix DVD do dzisiaj oferuje szeroką bibliotekę tytułów na DVD i Blue-Ray do wypożyczenia w systemie door-to-door. Usługa dostępna jest tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i oferuje zawrotną ilośc tytułów, ponad 93 000.

Okazją do wspomnienia pierwotnej usługi Netflixa jest aktualizacja aplikacji DVD.com na systemie iOS, która otrzymała wiele nowych i użytecznych funkcji jak śledzenie przesyłek z wypożyczonymi lub oddanymi płytami, wyszukiwarkę tytułów po gatunkach, aktorach, kanałach lub premierach. Aplikacja została uzupełniona o rekomendacje oparte na wypożyczeniach jak również o funkcje dzielenia się swoimi wrażeniami na temat filmów poprzez wysłanie e-maila oraz bezpośrednio na serwisy społecznościowe.

Wypożyczalnia DVD.com oferowana jest w systemie miesięcznego abonamentu w trzech opcjach: Starter za 4,99$, jednorazowo można wypożyczyć jeden tytuł, w miesiącu maksymalnie 2 tytuły; opcja Standard to koszt miesięczny 7,99$, możliwość wypożyczenia za jednym razem jednego tytułu, nielimitowana ilość w miesiąc oraz najdroższa Premier za 11,99$ oferująca nielimitowaną ilość tytułów w miesiącu oraz maksymalnie dwa tytuły przy jednorazowym wypożyczeniu. Płyty dostarczane sa bezpośrednio do klienta w ciągu od jednego do trzech dni roboczych i tak samo odbierane.