Nowy kanał Arte.tv Dokumenty na YouTube

Bezpłatna, europejska platforma streamingowa ARTE.tv uruchomiła w serwisie YouTube nowy kanał ARTE.tv Dokumenty w języku polskim. Dzięki temu widzowie mają teraz dostęp do najbardziej aktualnych reportaży i filmów dokumentalnych, kręconych przez europejskich filmowców i mogą na bieżąco śledzić, co się dzieje w świecie.

Do sieci kanałów ARTE w serwisie YouTube dołączył ARTE.tv Dokumenty – polskojęzyczny kanał z filmami dokumentalnymi i reportażami na różnorodne tematy: geopolityki, gospodarki, społeczeństwa, kultury, nauki i ekologii. Codziennie są dodawane nowe programy i pokazywane nowe historie, które poruszają i interesują widzów.

Celem kanału ARTE.tv Dokumenty jest informowanie i poszerzanie horyzontów, by odbiorcy mogli zmienić perspektywę i zrozumieć, jak żyją, myślą i czują ich bliscy sąsiedzi lub ludzie w odległych zakątkach świata, wychowani w innych przekonaniach, tradycji i warunkach społecznych. W ARTE.tv Dokumenty w większości będą dostępne krótkometrażowe filmy na najbardziej aktualne tematy. Dzięki temu chcemy dotrzeć do młodszego widza, który często w ciągu dnia ogląda filmy na platformach streamingowych i chce wiedzieć na bieżąco, co się dzieje w świecie. Serdecznie polecam do obejrzenia reportaże z wojny w Ukrainie, dokument o polskiej rewolucji wegańskiej czy  nominowany do Oscara w 2017 roku film „Watani. My Homeland” Marcela Mettelsiefena – mówi Berenika Wyrzykowska-Novi, redaktorka naczelna polskiej wersji ARTE.tv.

YouTube jest najczęściej odwiedzaną platformą wideo w Polsce, dlatego stacja ARTE chce zaoferować polskiej społeczności internautów najlepsze europejskie filmy dokumentalne i reportaże, które będą mogli oglądać w warunkach, które sobie cenią – w telefonie, na tablecie, dostępne w każdej chwili, w całości, za darmo i z napisami po polsku.

Idea kanału ARTE.tv Dokumenty opiera się na sprawdzonej formule redakcyjnej stawiającej na analizowanie złożonych problemów świata dzięki codziennej ofercie nowych materiałów wideo poświęconych polityce, kulturze i społeczeństwu. ARTE.tv Dokumenty w języku polskim to już piąty taki kanał w serwisie YouTube po ARTE.tv Documentary w języku angielskim i ARTE.tv Documentales w języku hiszpańskim.

Wszystkie filmy dokumentalne i fabularne ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na platformie VOD https://www.arte.tv/pl.

Arte.tv