Plex przejumuje Watchup

Plex, osobisty serwer mediowy, przejął platformę streamingową Watchup, która każdego dnia prezentuje ponad 3 000 materiałów newsowych w formacie wideo. Serwis agregujący najważniejsze newsy z całego świata stanie się częścią platformy Plex i będzie dostarczał treści w ramach dostępu do aplikacji.

Plex umożliwia oglądanie własnych zasobów wideo, muzycznych oraz zdjęciowych na dowolnym urządzeniu, po zainstalowaniu aplikacji. Gama urządzeń obsługujących serwery Plexa obejmuje praktycznie wszystkie platformy, zaczynając od Androida, iOS, Windows Phone poprzez smart tv czy aplikacje webowe. Po instalacji serwera na komputerze, aktualizacji bibliotek możemy cieszyć się własnymi materiałami wszędzie, gdzie mamy dostęp do aplikacji Plex.

Nie dziwi fakt, że serwis przejął jeden z największych agregatorów treści newsowych w formacie wideo. Połączenie tych dwóch usług pozwoli na zdobycie nowych klientów, w szczególności w USA.

Watchup, serwis założony 5 lat temu doczekał się już wielu nagród na arenie międzynarodowej oraz uznania wśród producentów treści newsowych jako doskonałe narzędzie do ich dystrybucji. Agreguje najważniejsze newsy największych stacji informacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W swoich zasobach posiada materiały m.in. od Sky News, Gamespot, CNN, CNN Money, CBS news, Vox, Euronews, Financial Times oraz setki newsów z lokalnych kanałów informacyjnych.

Niedługo poznamy efekty synergi dwóch platform.