Polscy raperzy wprowadzają Clips na Spotify w Polsce

Spotify wraz z bohaterami kampanii “Czym jest rap?” dzisiaj wprowadza Clips – funkcję pozwalającą artystom na tworzenie serii krótkich filmów dostępnych na playliście RAP GENERACJA, które wzbogacą doświadczenia muzyczne słuchaczy.

Dzięki nowej funkcji artyści mogą jeszcze lepiej docierać do fanów i zwiększać swoją obecność na platformie, opowiadając historie, dzieląc się przemyśleniami na temat procesu tworzenia lub po prostu nawiązując kontakt ze słuchaczami.
 
Dla użytkowników może to być niepowtarzalna okazja do poznania anegdot i ciekawostek na temat ulubionych utworów, odkrycia szczegółów znanych tylko artystom, czy posłuchania historii pozwalających lepiej zrozumieć ulubioną muzykę.
 
Na polski Spotify Clips wprowadzą najpopularniejsi polscy raperzy i raperki, m.in. bohaterowie kampanii “Czym jest rap?”. Już w tym tygodniu Malik Montana i Sokół opowiedzą o kluczowych utworach w swojej twórczości i o najważniejszych aktualnie projektach, a Kizo wyjawi jaki jest jego ulubiony utwór z historii polskiego rapu. W nadchodzących tygodniach w ramach playlisty RAP GENERACJA kolejni artyści będą dzielić się historiami na temat swoich doświadczeń muzycznych za pomocą Spotify Clips.

Premiera Clips zbiega się w czasie z największą jak dotąd kampanią Spotify w Polsce “Czym jest rap?” poświęconą najpopularniejszemu gatunkowi muzycznemu, który stanowi 23 proc. muzyki słuchanej przez polskich użytkowników. Kampania “Czym jest rap?” powstała by na nowo zdefiniować, czym współcześnie jest ten gatunek muzyczny, a przede wszystkim by cieszyć się rapem we wszystkich jego brzmieniach. Premiera nowej funkcji Spotify staje się świetną okazją do rozwinięcia naszej dyskusji o historii i przyszłości polskiego rapu – Mateusz Smółka, Music Team Lead Eastern Europe, Spotify.

Jako, że popularność muzyki rap wzrosła o ponad 100 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat, Spotify wykorzystuje dobrze znany format krótkich form wideo i wprowadza funkcję, która wzbogaci popularną playlistę RAP GENERACJA o unikalne, autorskie elementy wizualne i umożliwi muzykom dzielenie się historiami z fanami.
 
Obejrzyj serię krótkich filmów i sprawdź, jakie historie o muzyce rap opowiadają artyści.

Spotify