Kanał Sportowy buduje własną platformę streamingową razem z Redge Media

Kanał Sportowy, zdecydował się zainwestować we własny sposób dostarczania treści w modelu OTT direct-2-consumer. Redge Media zapewni platformę wideo dla usługi, wraz z dodatkowymi unikalnymi funkcjami przy treściach na żywo, budującymi społeczność.

Pozwoli to na pełną swobodę w doborze treści oraz maksymalną elastyczność w tworzeniu marketingowych perspektyw dla sponsorów. Społeczność będzie mogła śledzić programy o tematyce sportowej Mateusza Borka, Michała Pola, Tomasza Smokowskiego, Krzysztofa Stanowskiego oraz Macieja Sawickiego w aplikacjach usługi na wielu ekranach, w tym na Connected TVs.

Redge Media zapewni platformę wideo dla usługi, wraz z dodatkowymi unikalnymi funkcjami przy treściach na żywo, budującymi społeczność.

Kanał Sportowy to internetowy kanał społecznościowy o tematyce sportowej, stworzony w 2019 roku, w pełni funkcjonujący od marca 2020. Łącząc elementy sportowej publicystyki i satyry, kanał w ciągu kilku pierwszych dni osiągnął 50 tysięcy subskrypcji na YouTubie. Od tego czasu liczba urosła do ponad 592 tysięcy.

Aby kontynuować szybką i stabilną ekspansję, a także zabezpieczyć dotychczasową działalność, Kanał zdecydował się rozwinąć swój model biznesowy o udostępnianie treści na własnej platformie. To pomoże w monetyzacji treści, kreowaniu produktów oraz w aktywacjach nowych formatów programowych. Wraz z tą decyzją Kanał Sportowy zyska niezależność w doborze partnerów i w prezentowaniu własnych poglądów.

Redge Media, kompleksowa platforma technologiczna do budowy telewizji internetowej, dostarcza rozwiązania AVOD dla player.pl w Polsce i dla TV3 w krajach bałtyckich. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy w obszarze OTT Redge Media ułatwi Kanałowi Sportowemu przeniesienie swojego unikatowego contentu na własne rozwiązanie end-to-end. Ponadto, za strategię produktową i wdrożenie usługi OTT odpowiadać będzie agencja Arskom Sport Brokers – specjalizująca się w marketingu sportowym na polskim rynku.

Kanał Sportowy planuje rozwinąć swój produkt, aby zrewolucjonizować doświadczenia i interakcje użytkowników. Z własną platformą OTT Kanał będzie oferował możliwości sponsoringowe, które wcześniej nie były dostępne. Mając zapewnioną swobodę wypowiedzi, Kanał będzie dostarczał więcej codziennych treści i planuje wzbogacić doświadczenia oglądającej społeczności o czat, komentarze, quizy i interakcje, a wszystko to w czasie rzeczywistym.

– Kiedy kanał YouTube rozwija swoją działalność, ważne jest, aby być w pełni zdolnym do zarządzania publikacją treści i odpowiednim doborem reklam. Kanał Sportowy, aktualnie prawdopodobnie największe medium o tematyce sportowej w telewizji internetowej, doświadczył ostatnio kilku komplikacji, na które Redge Media świetnie odpowiada. Dzięki naszej rodzimej technologii nie będzie ograniczania ani wstrzymywania biznesu. Pozostaje tylko energia i kreatywność gospodarzy programów, która wydaje się rosnąć z każdym tygodniem – mówi Przemysław Frasunek, członek zarządu Redge Technologies.

– Dla nas był to w pełni logiczny kolejny krok. Cieszymy się, że możemy nadal dostarczać wartościowe i angażujące treści sportowe. Sport sam w sobie jest nieprzewidywalny, więc nikt nie wie, co czeka nasz Kanał w przyszłości. Na razie cieszymy się, że możemy rozpocząć pracę nad treściami, które rozszerzą naszą działalność na YouTubie, dodając nowe funkcje, które nie byłyby możliwe w poprzedniej infrastrukturze. Redge Media zrobiło krok do przodu i zapewniło nam narzędzia niezbędne do kontynuowania gry na naszych warunkach – mówi Maciej Sawicki, prezes Kanału Sportowego.

RedgeTechnologies/Zdjęcie główne: Stopklatka z „Kanał Sportowy” na YouTube