Seksualna edukacja już o11 stycznia

Netflix przedstawia zabawne, rozczulające i czasem zawstydzające spojrzenie na tematy związane z dojrzewaniem – czyli okresem pełnym wspaniałych, dzikich, a czasem także ciężkich chwil, które pamięta się przez całe życie.

Sex Education, nowy serial oryginalny Netflix mający premierę 11 stycznia, opowiada historię Otisa, nastoletniego chłopca, wychowywanego przez matkę, seksuolożkę Jean(w tej roli Gillian Anderson). Ośmioodcinkowy komediodramat porusza tematy seksu, tożsamości, miłości oraz pokazuje wzloty i upadki młodych ludzi w codziennym życiu. Serial udowadnia w szczery i bardzo prawdziwy sposób, że doświadczenie nie jest wymagane.

Otis Milburn ( Asa Butterfield) jest niedoświadczonym licealistą-odludkiem mieszkającym z Jean ( Gillian Anderson), matką seksuolożką. Otoczony przez podręczniki i filmy dla dorosłych oraz otwarte rozmowy na temat seksu, Otis, chcąc nie chcąc, staje się ekspertem w tym temacie.

Kiedy jego sytuacja rodzinna wychodzi na światło dzienne, nastolatek zdaje sobie sprawę, że jego specjalistyczna wiedza może pomoc mu podnieść swój status w szkole. Otis łączy siły z Maeve ( Emma Mackey), bystrą i nieco zbuntowaną dziewczyną oraz ze swoim najlepszym przyjacielem Ericem (Ncuti Gatwa).

Razem zakładają konspiracyjną klinikę seksterapii, by pomóc swoim kolegom z różnymi problemami. Analizując problemy seksualne nastolatków, Otis zdaje sobie sprawę, że sam może potrzebować terapii.

Twórcą i scenarzystką Sex Education jest Laurie Nunn. Serial został wyreżyserowany przez Bena Taylora i Kate Herron. Producentami wykonawczymi są Jamie Campbell i Ben Taylor przy współpracy z Sian Robins-Grace. Za produkcję serii dla Netflix odpowiedzialne było studio Eleven.

Więcej informacji na temat Sex Education można znaleźć na oficjalnych kanałach serialu: Twitter: @sexeducation, Facebook: @S3xEducation, Instagram: @sexeducation

Netflix