Styczeń w HBO GO

Nadchodzący miesiąc to przede wszystkim powrót nagradzanego serialu HBO Euforia.

W drugim sezonie wrócimy do świata 17-letniej Rue (w jej roli świetna Zendaya), która musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między miłością, stratą i uzależnieniem.

Innym powracającym tytułem będą Prawi Gemstonowie. W nowym sezonie rodzina światowej sławy teleewangelistów będzie musiała zmierzyć się z zagrożeniem ze strony dawnych i obecnych znajomych, którzy chcą zniszczyć ich imperium.

Inną komediową propozycją serialową będzie też nowy serial HBO Ktoś, gdzieś. Główną bohaterką produkcji, która została zainspirowana życiem komiczki i piosenkarki Bridget Everett, jest Sam (w tej roli sama Everett) na pozór typowa mieszkanka stanu Kansas, która czuje się wyobcowana w swoim rodzinnym miasteczku.

Styczeń to także premiera nowego serialu HBO autorstwa Juliana Fellowesa Pozłacany wiek. Będzie to historia o amerykańskim czasie wielkich fortun – tych zdobytych i utraconych. Akcja serialu rozpoczyna na tle tej transformacji, w 1882 roku, gdy po śmierci ojca młoda przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami Agnes van Rhijn oraz Adą Brook. W rolach głównych wystąpiły między innymi Cynthia Nixon i Christine Baranski.

Inną nowością będzie serial Skandal w brytyjskim stylu, który przedstawi kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum byli wtedy książę i księżna Argyll: Ian Campbell (Paul Bettany) oraz Margaret Campbell (Claire Foy).

Kolejną premierą będzie Bestia musi umrzeć, historia Frances, której syn zginął potrącony przez nieznanego sprawcę. Kobieta chce pomścić jego śmierć. Wiedziona pragnieniem zemsty planuje odnaleźć i zabić człowieka, który siedział za kierownicą feralnego samochodu. W roli głównej w serialu wystąpiła Cush Cambo, na ekranie zobaczymy także Jareda Harrisa.

Z finałowy sezonem wróci do HBO GO serial Księga czarownic, czyli opowieść pełna magii, mrocznych tajemnic i miłości. W nowym sezonie Matthew i Diana wracają z 1590 roku do Sept-Tour, gdzie doszło do tragicznych wydarzeń. Bohaterowie muszą odnaleźć teraz brakujące strony Księgi Życia oraz samą Księgę, zanim będzie za późno. Premierę będzie mieć także szósty sezon serialu Billions z Paulem Giamattim w roli ambitnego prokuratora, który prowadzi wojnę z wpływowym finansistą (w jego rolę wciela się Damian Lewis). 

Fanów najbardziej znanego młodego czarodzieja na pewno ucieszy informacja, że Nowy Rok rozpocząć będą mogli od jubileuszowego programu specjalnego Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu. Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson wraz z reżyserem i producentem Chrisem Columbusem, a także wieloma innym cenionym członkami obsady wszystkich ośmiu filmów o Harrym Potterze, spotykają się po raz pierwszy, aby świętować dwudziestą rocznicę premiery pierwszego filmu z serii pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Czytaj więcej o premierach