Sylwia Chutnik i Jacek Piekara na kolejnych spotkaniach online Empiku

Empik nieustannie zachęca do inspirującego spędzania czasu w domu. Choć kontakt z kulturą na żywo został znacząco ograniczony, a spotkania autorskie w salonach stacjonarnych odwołane, marka zaprasza na kolejne rozmowy z twórcami w ramach cyklu #premieraonline.

Tym razem, w dniach 7 i 8 kwietnia czytelnicy będą mieli okazję zadać pytania Sylwii Chutnik, która opowie o najnowszym wydaniu kultowej powieści „Cwaniary” oraz Jackowi Piekarze, autorowi kolejnej części serii o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety”. E-spotkania transmitowane na żywo na Facebooku Empiku poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady).

Rozpoczęty dwa tygodnie temu cykl rozmów na żywo #premieraonline organizowanych przez Empik spotkał z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Sześć dotychczasowych spotkań, z udziałem m.in. Janiny Bąk czy Artura Rojka, śledziło ponad 316 tysięcy widzów, którzy wygenerowali łącznie ponad 360 tysięcy wyświetleń. Tak wysoka frekwencja świadczy o dużym zapotrzebowaniu na kontakt z kulturą, nawet w niecodziennych warunkach.
Na kolejnych wirtualnych spotkaniach pojawią się Sylwia Chutnik (7.04) i Jacek Piekara (8.04). Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom każdego dnia o godz. 18:00. Rozmowy poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady). Wywiady będą tłumaczone na język migowy. Nawet po spotkaniach do każdego z wydarzeń będzie można wrócić – w formie wideo (na kanale Empik na Facebooku) lub audio (w formule podcastu w aplikacji Empik Go).

Sylwia Chutnik – wtorek, 7 kwietnia, godz. 18:00

Autorka opowie o nowym wydaniu kultowego bestsellera „Cwaniary” (Wydawnictwo Znak). Wszystkim widzom udostępniony zostanie kod rabatowy pozwalający kupić tę książkę na Empik.com w specjalnej cenie. Powieść ta pokazuje kobiety, które mają swoją dumę, zasady i jako pierwsze powiedziały dość: Halinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz – radzi sobie metalową pałką. Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach. Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi szpilki i służbową garsonkę. Stefa ma fioletowy siniak pod okiem i dwójkę dzieci. Mści się powoli, elegancko. Mokotowski gang kobiet pomści niewybaczalne krzywdy i nigdy się nie podda. Ratuje kobiety uwięzione między odkurzaczem a pralką, słyszy każdą wołającą o pomoc. Kiedy nie możesz już ukryć siniaków, a rozpacz wygrywa z wściekłością, superbohaterki wlatują przez otwarte okno i biorą cię w ramiona.

Jacek Piekara – środa, 8 kwietnia, godz. 18:00

„Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: <<jestem!>>, nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa.” Rozmowa z Jackiem Piekarą będzie dotyczyć jego najnowszej książki „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety” (Wydawnictwo Fabryka Słów). Mordimer Madderin, tytułowy inkwizytor, walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi. Ludzi, którzy chcą go bezwzględnie wykorzystać, jest zbyt wielu, by nawet przez chwilę mógł czuć się bezpiecznie. W jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? Co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć? Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele. W tej wszechogarniającej pustce, pozostaje miłość do Boga i wierność Świętemu Oficjum.
 
Empik/Zdjęcie: Empik