TikTok w Polsce ma 10.6 milionów aktywnych użytkowników co miesiąc

Co miesiąc 10,6 milionów aktywnych użytkowników platformy w Polsce dzieli się inspirującymi treściami, historiami, odkrywa muzyków, artystów, gwiazdy sportu.

Polscy użytkownicy TikToka są kreatywni, autentyczni i wspierają siebie nawzajem. To oni sprawili, że TikTok jest miejscem, gdzie rzeczywistość i trendy przenikają ze świata kulturowego do cyfrowego i na odwrót, inspirując nawet tych, którzy nie dołączyli jeszcze do platformy.

Ogromna popularność TikToka nie wzięła się znikąd. TikTok dla wielu osób stał się miejscem, w którym poczuły się komfortowo i bezpiecznie, znalazły bratnie dusze, nauczyły się gotować, sprzątać albo odkryły nowe pasje i zainteresowania.

Użytkownicy poczuli, że mają unikalny wpływ na społeczeństwo tylko dzięki temu, że mogą być sobą – 70 proc. użytkowników TikToka wierzy, że społeczności platformy mają moc zmieniania kultury. Małe i średnie przedsiębiorstwa wykorzystały potencjał aplikacji jako doskonałe znalazły miejsce promocji swoich biznesów, a nawet dzięki TikTokowi – je uratowały. Te wszystkie unikalne historie tworzą ponad 150-milionową społeczność w Europie, a 10.6-milionową w Polsce.

62 proc. użytkowników odwiedza platformę, by odkryć coś nowego. Aktorzy, muzycy, kucharze, budowlańcy, atleci, lekarze, nauczyciele – nie ma chyba profesji, grupy społecznej czy fandomu, którego nie byłoby na TikToku i która nie starałaby się zarazić użytkowników swoimi pasjami. W efekcie, w oparciu o te zainteresowania i kategorie treści, budują się całe społeczności, często bardzo nietypowe.

TikTok to globalna platforma ale można zauważyć tu ciekawe, lokalne prawidłowości. Na przykład, niektóre z wiodących w Polsce hasztagów pod kątem odtworzeń i liczby korzystających z nich użytkowników w ostatnich miesiącach to #booktokpolska,#macierzyństwo, #siłownia, #rolnictwo. 

W Polsce 61 proc. użytkowników platformy odwiedza ją w poszukiwaniu rozrywki, a 63 proc. by poprawić sobie humor.

Związek TikToka z muzyką jest silny i niezwykle istotny. Na całym świecie dzięki możliwościom platformy rodzą nowe gwiazdy. TikTok pomógł w zdobywaniu popularności wielu polskim twórcom, takim jak Kizo, Sobel, Smolasty, czy Zdechły Osa, którzy są dziś uznanymi gwiazdami.

TikTok