Usługa Amazon Fire TV dostępna w Polsce

Amazon ogłosił dziś wprowadzenie nowych urządzeń i usług Fire TV dla klientów w Polsce. Są to międzynarodowe wersje Fire TV Stick 4K Max, sprzętu o największej mocy do przesyłania strumieniowego oraz Fire TV Stick, przeznaczonego do streamingu w wysokiej rozdzielczości Full HD.

Do obu typów odtwarzaczy multimedialnych dołączony jest pilot Alexa Voice Remote z przyciskami zasilania oraz głośności przeznaczonymi do sterowania kompatybilnym odbiornikiem. Interfejs użytkownika Fire TV jest dostępny w języku polskim, a sterowanie głosowe Alexa jest zoptymalizowane wyłącznie dla języka angielskiego.

Do tej pory sprzedaliśmy ponad 100 milionów urządzeń Fire TV na całym świecie, a teraz z przyjemnością udostępniamy międzynarodowe wersje Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick klientom w Polsce – powiedziała Emma Gilmartin, Director, Fire TV & Tablets Europe. – Nieustannie szukamy sposobów na ulepszenie obsługi Fire TV na całym świecie, a teraz oferujemy również konsumentom w Polsce możliwość korzystania z ekranu głównego w języku polskim z uproszczonym menu, nowymi ulubionymi aplikacjami, dostępnymi lokalnie oraz po raz pierwszy – Alexą w języku angielskim.

Międzynarodowa wersja Fire TV Stick 4K Max jest wyposażona w nowy, czterordzeniowy procesor 1,8 GHz i 2 GB pamięci RAM, dzięki czemu aplikacje szybko się uruchamiają, a nawigacja jest płynna. To pierwsze urządzenie Fire TV, które oferuje obsługę Wi-Fi 6, co oznacza szybsze przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 4K, nawet gdy wiele urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi 6 jest aktualnie w użyciu.

Międzynarodowa wersja Fire TV Stick 4K Max to również pierwsze urządzenie 4K Fire TV w Polsce, które obsługuje streaming 4K UHD, HDR i HDR10+, a także Dolby Vision i Dolby Atmos.

Dzięki czterordzeniowemu procesorowi 1,7 GHz i przesyłaniu strumieniowemu w rozdzielczości do 1080p Full HD przy 60 klatkach na sekundę z obsługą HDR, międzynarodowa wersja Fire TV Stick charakteryzuje się dużą mocą i szybkością.

Dwuzakresowe Wi-Fi z dwiema antenami obsługuje sieci 5 GHz, zapewniając bardziej stabilne przesyłanie strumieniowe i mniej zerwanych połączeń. Fire TV Stick obsługuje również Dolby Atmos, zapewniając rewolucyjną technologię dźwięku w kompatybilnych domowych systemach audio.

Międzynarodowe wersje urządzeń Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick będą wyposażone w najnowszą obsługę Fire TV, która oferuje spersonalizowany interfejs użytkownika (UI) w języku polskim.

Posiada również uproszczony pasek menu głównego oraz możliwość przypięcia ulubionych aplikacji do paska szybkiego dostępu. Funkcje, takie jak „App Peeks”, umożliwiają przeglądanie treści z Prime Video i na platformie Netflix, a „Szukaj” umożliwia odkrywanie treści według kategorii, np. filmy i seriale telewizyjne. Dzięki profilom użytkowników, Fire TV dostarczy spersonalizowanych wrażeń maksymalnie sześciu członkom rodziny, zapewniając indywidualne rekomendacje treści, historię oglądania, listy obserwowanych, preferowane ustawienia i wiele innych.

Alexa jest dostępna po raz pierwszy na urządzeniach Fire TV dla klientów w Polsce, dzięki dołączonemu pilotowi Alexa Voice Remote. Jest on wyposażony w specjalne przyciski zasilania, głośności i wyciszania, a także możliwość używania poleceń głosowych w języku angielskim w celu wyszukiwania i kontrolowania treści. Wystarczy powiedzieć „Alexa, open Netflix”, by uruchomić platformę albo „Alexa, find action films”, by wyszukać filmy akcji. Uruchamianie kompatybilnego sprzętu TV i AV będzie możliwe przy użyciu jednego pilota.

Dzięki wbudowanym przyciskom aplikacji Netflix, Prime Video, Apps i Internet dostęp do tych platform jest jeszcze szybszy. Prime Video obsługuje również funkcje głosowe, które pozwalają włączyć dany program po wypowiedzeniu polecenia „Alexa, play Upload on Prime Video”. Poruszanie się po odtwarzanym programie lub filmie jest łatwe, wystarczy powiedzieć „fast-forward” (przewijaj do przodu), „rewind” (przewijaj do tyłu), „pause” (zatrzymaj) lub „play next episode” (odtwarzaj następny odcinek).

Dzięki dostępności asystentki głosowej w Fire TV klienci mogą sprawdzić pogodę lub swój kalendarz, a Alexa odpowie wizualnymi wynikami wyszukiwania. Klienci mogą również poprosić Alexę o sterowanie oświetleniem, inteligentnymi wtyczkami i innymi kompatybilnymi urządzeniami smart domu. Po zakupie Alexa nadal będzie otrzymywać bieżące aktualizacje – nowe umiejętności, funkcje i aplikacje dodawane regularnie sprawią, że asystentka głosowa będzie stawała się coraz bardziej inteligentna.

Fire TV z wykorzystaniem umiejętności Alexy zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji, kanałów, filmów oraz seriali. Ciesz się ulubionymi filmami z serwisów Netflix, Prime Video, Apple TV, YouTube, a także lokalnych platform – Player, CANAL+, Polsat Go, Polsat Box Go czy WP Pilot i innych (mogą obowiązywać opłaty za subskrypcję). Słuchaj utworów, list odtwarzania, stacji radiowych na żywo i podcastów za pośrednictwem m.in. Amazon Music i Spotify – mogą obowiązywać opłaty za subskrypcję.

Fire TV Stick 4K Max International Version kosztuje 309,99 złotych, a Fire TV Stick International Version – 199,99 złotych. Oba urządzenia są od dziś dostępne w przedsprzedaży, a ich wysyłka do klientów rozpocznie się 17 listopada. Więcej informacji można uzyskać pod adresem amazon.pl/firetvstick i amazon.pl/firetvstick4kmax.

Niektóre umiejętności i funkcje Alexy mogą nie być dostępne we wszystkich krajach i językach, mogą ulec zmianie w dowolnym momencie i wymagać oddzielnych opłat za subskrypcję. Wyszukiwanie głosowe Alexa jest zoptymalizowane tylko dla języka angielskiego – nie ma możliwości wyszukiwania w języku polskim.

Amazon/Zdjęcie główne: Amazon